Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Fotoğraf makinesi kameralarının gelişmesiyle beraber farklı özelliklere de kavuşmaya başladılar. Bunlardan biri de makro yani yakın çekim özelliği. Genelde aynasız ya da DSLR fotoğraf makinelerinde özel objektiflerle kullanılabilen bir özellik olan makro, Huawei Mate 20 Pro‘da standart olarak yer alıyor.

Huawei Mate 20 Pro makro fotoğraf performansı

Bu özelliği kullanabilmek için cep telefonunun 3X optik zoom özelliğini aktif ederek konuya yakınlaşmanız gerekiyor. 2.5 cm’ye kadar yakın çekim yapabilen Huawei Mate 20 Pro, neredeyse profesyonel bir çözüm kadar iyi sonuçlar veriyor. Bu ayarları yaptıktan sonra telefonla sayfalarda örneklerini gördüğünüz tarzda sonuçlar alabiliyorsunuz. 

Telefon elimize ulaşır ulaşmaz kamerasında ilk olarak denediğimiz özellik makro fonksiyonu oldu. Özellikle küçük halinin ne olduğunu bildiğimiz nesnelerin makro fotoğrafları ilginç yorumlar aldı. Hatta sosyal medyada yaptığımız bu tarz paylaşımlar da oldukça ilgi çekti.

Yaptığımız denemelerde tuz, su damlası, şeker, bozuk para, ahşap yüzey ve benzeri nesnelerin fotoğraflarını çektik. Bu sayfada kullandığımız fotoğraflarda da gördüğünüz gibi telefonun makro performansı gerçekten çok başarılı. Özellikle bir telefondan beklenmeyecek detayları ortaya çıkarması Huawei Mate 20 Pro‘nun öne çıkan bir özelliği oldu. Genelde 300-400 dolarlık objektifler ve en az bir o kadar pahalı fotoğraf makineleriyle alınabilecek bu sonuçların bir telefonla alınması beni ciddi anlamda etkiledi.

Özellikle konuya çok yakınlaşması ve makro düzeyinde detay alması telefonun önemli bir özelliği olarak ön plana çıkıyor.  Sayfadaki örneklerde de gördüğünüz gibi Huawei Mate 20 Pro bu konuda çok başarılı. Eğer bu telefona sahipseniz siz de bu tarz fotoğraflar çekerek paylaşımlar yapabilirsiniz. 

Makro fotoğraf nedir?

Makro fotoğraf bir konuya birkaç santimetreye kadar yakınlaşıp yapılan çekimlere verilen genel bir ad. Ağırlıklı olarak özel ekipman gerektiren bu fotoğraf türü uzun yıllardır kullanılan ve kabul görmüş bir alan. Huawei Mate 20 Pro‘nun makro performansı sayesinde özel ekipman ya da donanıma gerek olmadan da bu tarz fotoğraflar çekilebiliyor. 

Huawei Mate 20 Pro nasıl bir performansa sahip?Mobil

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz