Instagram bildirimleri nasıl kapatılır?

Dünyanın en popüler sosyal paylaşım platformlarından biri olan Instagram, kullanıma sunduğu yeni özellikleri ile dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Eh haliyle bu özellikler de bizlere bolca bildirim olarak geri dönüyor. Bu bildirimlerden sıkılan kullanıcılar için de bir çözümümüz var tabii ki. 

Instagram‘dan gelen bildirimleri farklı gruplara ayırabiliriz aslında. Bunların bazıları fotoğrafımızı beğenenler ve ya bizi takip eden yeni kişiler gibi örneklendirilebilir. Kimi zaman Instagram resmi hesabından paylaşılan yeni gönderiler, arkadaşımızın arkadaşının fotoğrafının altına gelen yorumlar da bildirim olarak ekranımıza düşebiliyor.

Bunların üstüne canlı yayın, yorum beğenme ve hatırlatmalar da eklenince haliyle insan ister istemez bunalıma girebiliyor ve ya sinirlerine hakim olamayabiliyor. Ancak sadece istediğiniz bildirimleri almanız da mümkün. 

Gereksiz bildirimlerden kurtulamanız için öncelikle uygulamaya giriş yapmanız gerekmekte. Ardından kendi profil sayfanıza gelip ekranın sağ üst köşesindeki üç nokta simgesine tıklıyorsunuz. Açılan sayfada ayarlar başlığı altında yer alan “anında ilet bildirimleri” seçeneğini bulup tıklayınız. Buna bastığınızda pek çok farklı konuda bildirim aldığınızı göreceksiniz.

Örneğin fotoğraflarınıza arkadaşlarınız tarafından gelen yorumları bildirim olarak alıp, geri kalanlarını uygulamaya girince görmeyi tercih edebilirsiniz. Bunun dışında diğer alanlarda yapmış olduğunuz geçmişlere de bir bakış atabiliyor ve değerlendirebiliyorsunuz bunları. Ne yapmak istediğiniz tamamıyla size ait. Özelleştirebilirsiniz hesabınızı bu alan çerçevesinde.

Bu alanda tek yapmanız gereken şey ise bildirim almak istediğiniz alanları açık tutmak ve diğerlerini sınırlandırmak. Gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra artık kafanız rahat bir şekilde gününüzü geçirmeye devam edebilirsiniz. Tüm işlem bu kadar basit. 

Instagram Bana Soru Sor özelliği nasıl kullanılır?Nasıl Yapılır

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz