WhatsApp’ta toplu mesaj nasıl gönderilir?

Hayatımıza entegre olan uygulamalardan biri de WhatsApp, özel hayatımızdan iş hayatına kadar her alanda kullandığımız WhatsApp, birçok farklı özelliği de sahip. Bunlardan biri de toplu mesaj gönderme. Yani birden fazla kişiye aynı anda WhatsApp üzerinden mesaj göndermek mümkün.

Kolay bir şekilde yapılan bu gönderim sayesinde grup kurmak gibi yöntemlerle uğraşmıyorsunuz. Ayrıca grup kurmak birbirini tanımayan kişileri aynı grup altında bir araya getirdiğinden zor ve pratik olmayan bir yöntem. Öte yandan gruplarda herkes bir başkasının yazdığı mesajı da görebiliyor. Ancak toplu mesajda sadece gönderdiğiniz mesaj iletilen kişi tarafından görülüyor.

WhatsApp’ta toplu mesaj nasıl gönderilir?

Toplu mesaj göndermek WhatsApp uygulaması olan herkes için basit bir kaç adımda uygunabilecek bir yöntem. İşte WhatsApp’ta toplu mesaj gönderme yöntemi:

  • Öncelikle telefonunuzda WhatsApp uygulamasına giriyorsunuz.
  • Uygulamanın an ekranında sağ üst köşede bulunan üç nokta üst üste linkine tıklıyorsunuz.
  • Burada bulunan Yeni toplu mesaj menüsüne tıkladığınızda size listenizdeki kişileri gösteren bir sayfa geliyor.
  • Bu sayfada toplu mesaj göndermek istediğiniz kişilerin isimlerini seçiyorsunuz. Birden fazla isim seçebilirsiniz.
  • Seçim bittikten sonra sağ alt bölümde bulunan yeşil renkli Tik işareti olan ikona tıkladığınızda Toplu mesaj listeniz oluşturulmuş oluyor.
  • Bu ikona tıkladığınızda Sohbetler bölümünde Toplu Mesaj listenizi görünür hale geliyor. Bu listeye tıklayıp gelen menüde yazdığınız her şey listedeki herkese mesaj olarak iletiliyor.

WhatsApp’ta toplu mesaj gönderimi ile ilgili dikkat edilmesi gerekenler

İşlem bu kadar kolay olsa da WhatsApp’ta toplu mesaj gönderirken bazı hususlara dikkat etmek gerekiyor:

  • Öncelikle sadece sizi telefonunun adres rehberine kayıt etmiş kişiler Toplu Mesajınızı alabilir. Eğer arkadaşınız toplu mesajınızı alamıyorsa, sizi adres rehberlerine eklediklerinden emin olun.
  • Toplu mesaj listesine mesaj gönderdiğiniz zaman, mesajınız listedeki herkese gönderilir. Alıcılar, mesajı normal bir mesaj olarak alırlar. Cevapladıklarında, mesajları Sohbetler ekranınızda normal bir mesaj olarak görünür; yolladıkları mesaj toplu mesaj listesindeki diğer kişilere iletilmez.
  • Toplu mesaj listesinin ismini değiştirebilir, yeni kişi ekleyebilir ya da istediğiniz kişileri çıkarabilirsiniz. Yani listenin tüm kontrolü onu oluşturan kişinin elindedir.

WhatsApp’ta toplu mesaj ne zaman kullanılmalı?

Özellikle bir duyuru, yaptığınız bir çalışma, içerik ya da haberin yayılması, belli bir grup ya da aile fertlerine bir haber ulaştırmak için toplu mesaj kullanılabilir. Ancak unutulmaması gereken şey toplu mesaj mantığının tek yönlü bir iletişim olduğudur. Mesajı gönderen kişi bir duyuru ya da haber iletir. Elbette karşı tarafın da buna yanıt verme imkanı vardır. Ancak bu kişisel sohbete gireceğinden zaten kullanılan bir özelliktir.

WhatsApp’ta sesli mesajlar gizlice nasıl dinlenir?Nasıl Yapılır

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz