Instagram Bana Soru Sor özelliği nasıl kullanılır?

Facebook skandalından sonra firmanın bir diğer sosyal ağ uygulaması olan Instagram adeta şaha kalktı. Her geçen gün yeni özelliklerle kendini geliştiren uygulama şimdi de üyelerin birbirlerine soru sormasını sağlayan Bana Soru Sor özelliğini kullanıma sundu.

Bana Soru Sor özelliği temelde size soru sorulmasını sağlayan yeni bir fonksiyon. Hikayeler ile beraber kullanılan bu özellik sayesinde isteyen herkesin size soru sormasını sağlayabiliyorsunuz. kısa sürede popüler hale gelen özellik Türkiye’de de kullanıma sunuldu.

Instagram Bana Soru Sor özelliği nasıl kullanılır?

Şimdi sizlere adım adım InstagramBana Soru Sor özelliği nasıl kullanılır anlatıyoruz. İşte bu özelliğin nasıl kullanıldığı bilgisi:

  • Önce Instagram uygulamasına giriyoruz. Ana sayfada Hikayeler menüsünde eğer 24 saat içinde bir Hikaye girmişsek en üstteki fotoğraf makinesi simgesine, eğed girilmediyse Hakiyeler’deki fotoğrafımızın üstüne tıklıyoruz.
  • Burada Hikaye olarak kullanmak istediğimiz video ya da fotoğrafı seçiyoruz.
  • Ardından isterseniz yukarıdaki Çıkartmalar simgesine tıklayarak isterseniz parmağınızda en alt kısmı yukarı doğru çekerek Çıkartmalar’ı görünür hale getiriyorsunuz.
  • Çıkartmalar sayfasında Sorular isimli bir çıkartma göreceksiniz.
  • Buna dokunduğunuzda fotoğraf ya da videonuzun üzerinde fotoğrafınızla beraber ‘Bana Soru Sor’ yazan bir çıkartma görünecek.
  • Burada isterseniz ‘Bana Soru Sor’ yazısını düzenleyip farklı bir cümle ya da kelime yazabilirsiniz. Yani bu cümleyi değiştirmeniz mümkün.
  • Son olarak her zaman yapıldığı gibi sağ alt köşede yer alan Hikayen menüsüne tıkladığınızda bu sorunuz hazırladığınız Hikaye ile beraber takipçileriniz tarafından görüntülenecek.

Siz de bu adımları uygulayarak Instagram‘da soru sorabilir ve gelen yanıtları ister anonim isterseniz soruyu soran kişinin kullanıcı adıyla başkalarıyla paylaşabilirsiniz. 

Instagram fotoğrafları nasıl indirilir?Nasıl Yapılır

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz