Aynı telefonda iki Facebook nasıl kullanılır? (Video)

Aynı telefonda aynı Facebook ya da WhatsApp gibi uygulamalardan iki tane çalıştırma birçok kullanıcının hayal ettiği bir özellik. Bazı üreticiler bu beklentiye karşılık gelmesi için aynı telefon üzerinde aynı uygulamanın iki farklı sürümünü çalıştırmaya izin veriyorlar. Örneğin Facebook, Messenger ve WhatsApp benzeri uygulamaları aynı telefon üzerinde iki farklı hesapla kullanabiliyorsunuz.

Aynı telefonda iki Facebook hesabı kullanma! (Video)

Bu yazımızda sizlere Huawei ve Honor marka telefonlarda İkiz Uygulama adı verilen özelliğin nasıl kullanıldığını anlatıyoruz. Xiaomi,Oppo ve Samsung gibi üreticilerin bazı telefonlarında da benzer bir özellik (ismi farklı olsa da) bulunuyor. Bu özellik yardımı ile aynı telefon üzerinde iki farklı Facebook ya da Messenger uygulamasını aynı anda çalıştırabiliyorsunuz.

WhatsApp için de benzer bir özelliği kullanabiliyorsunuz fakat bunun için telefonununuz çift SIM kart özelliğinin bulunması ve iki adet aktif SIM kartınızın olması gerekiyor. Her ne kadar tek SIM kartlı bir telefonda aynı anda iki hesap açmanın farklı yöntemleri olsa da bu yazımızın konusu olmadığından onları anlatmıyoruz.

Öncelikle Honor ya Huawei marka telefonunuzda Ayarlar/Uygulamalar ve Bildirimler/İkiz uygulama menüsüne girmeniz gerekiyor. Ardından İkiz uygulama seçeneğine tıklayarak burada gördüğünüz uygulamaların yanındaki kilidi açmanız gerekiyor. Bu işlemi yaptığınızda ana menüde seçtiğiniz uygulamadan iki adet olduğunu görüyorsunuz. bizim örneğimizde Facebook için bu özelliği aktif ettik. Yeni uygulamanın kenarında özel bir işaret bulunuyor ve bu uygulamaya tıkladığınızda size yeni bir kullanıcı gibi giriş yapmanız isteniyor. Yani birinci uygulama standart hesabınıza bağlı iken ikinci uygulamada ikinci bir hesabı açabiliyorsunuz.

Bu özelliği kapatmak isterseniz Ayarlar/Uygulamalar ve Bildirimler/İkiz uygulama menüsüne girerek burada yanında aktif olan uygulamaları kapatmanız yeterli. Bu işlemi yaptığınızda ikinci hesapla ilgili olan uygulamanın silineceğini belirtelim.

Lafı daha fazla uzatmıyoruz ve anlattıklarımızı uyguladığımız videomuzla sizleri başbaşa bırakıyoruz. 

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz