Wondershare Video Converter Ultimate inceledik!

Son yıllarda video içerikler giderek artan derecede önemli hale geldi. Telefon, aksiyon kamerası, video kamera ve benzeri birçok farklı cihazın ürettiği videoları sıklıkla kullanıyoruz. Zaman zaman bunları farklı formatlara dönüştürme ihtiyacımız da oluyor. İşte bu gibi durumlarda kullanmak üzere tasarlanan WondershareVideo Converter Ultimate görevini başarı ile yerine getiren bir yazılım.

Wondershare Video Converter Ultimate inceledik!

Yazılımı yükledikten sonra basit ama işlevsel bir arayüz bizi karşılıyor. Bu arayüzde ilk olarak karşımıza Convert, Download, Burn, Transfer ve Toolbaox menüsü çıkıyor. Anlaşıldığı üzere ilk menü olan Convert ile viedo formatları arasında değişiklik yapıyorsunuz. Farklı formatlara dönüşüm işlemi için önce bir video yüklemeniz gerekiyor. Öncelikle şunu söylemek isterim ki zengin bir seçenek menüsü var Convert seçeneği altında MP4, MOV, DIVX, MPEG ve VOB gibi formatlar bulunuyor. Burada birçok formatı bir diğerine çevirebiliyorsunuz. Çeviri işlemi sırasında videonun boyutunu küçültme gibi fonksiyonları da kullanabiliyorsunuz.

Bu arada dönüşüm sırasında videonun sesini de farklı bir formata çevirebiliyorsunuz. Yine bunlara ek olarak cihaz özelinde dönüşüm videoları da oluşturmak mümkün. Bu seçenekte Apple, Huawei, Samsung ve diğer üreticilerin telefonlarına göre video dönüşümü de yapabiliyorsunuz.

Download bölümünde ise internetteki bir adresten video indirebiliyorsunuz. Bu işlem videonun uzunluğuna göre biraz analiz süresi gerektiriyor. Biz yaptığımız denemelerde 14 dakikalık bir YouTube videosu için analiz süresinin 30 saniye olduğunu gördük. Burada da videoyu farklı boyutlarda indirebiliyorsunuz. Ayrıca varsa altyazı seçeneği de indirilebiliyor.

Burn özelliği ise adından da anlaşılacağı üzere (bilgisayarınızda DVD yazıcı varsa) DVD oluşturmaya yarıyor. Videolarınızı video DVD olarak kayıt edebiliyorsunuz ve varsa DVD yazıcı ile bunları yazıyorsunuz.

Transfer menüsünde ise telefon ya da tablet cihazınızı bilgisayara bağladığınızda hazırlanan videolar otomatik olarak yüklenmesi sağlanıyor. Ayrıca eğer aynı ağda bulunan telefon ve tablet gibi cihaz varsa yazılım kablosuz olarak bu videoları ilgili cihaza gönderebiliyor.

Toolbox kısmı ile yazılımın en faydalı bölümlerinden biri. Burada küçük küçük farklı özellikleri görüyor ve kullanabiliyorsunuz. Burada Fix Media Metada, VR Converter, Video Compress, Screen Recorder, GIF Maker, Cast to TV yer alıyor. VR Converter özelliği ile videoları VR yani Virtual Reality formatına uygun hale getiriyorsunuz. Screen Recorder da ekran görüntüsü almanızı sağlıyor.

Yazılımın en büyük iddiası çok hızlı video convert yapması. Sekizinci nesil i5 işlemcisi 8 GB RAMli SSD depolama özelliği bulunan bir bilgisayarla yaptığımız denemelerde 2 dakika 24 saniye uzunluğunda olan FULL HD MP4 formatında bir videoyu yaklaşık 1 dakikada MOV formatına dönüştürdük. 30X daha hızlı olduğunu iddia eden yazılım gerçekten de hızlı. Yani bu iddiasının doğru olduğunu söyleyebiliriz.

Öte yandan format değişikliği yapılan videoları düzenleme, kesme ve kırpma gibi işlemler yapabiliyorsunuz. Videolara bazı efektlerde verebildiğiniz gibi, belli bir logo eklemek, altyazı vermek ve ses seviyesini azaltma ya da yükseltme gibi bazı temel işlemleri yine yazılım üzerinden yapabiliyorsunuz.

WondershareVideo Converter Ultimate yazılımının 1 yıllık ücreti 39.95 dolar. Eğer ömür boyu kullanmak isterseniz 49.95 dolar ödemeniz gerekiyor. Bir de 5 bilgisayara kadar ömür boyu kullanımı ücretsiz olan sürüm yer alıyor ki onun da fiyatı 99.95 dolar. Eğer bireysel olarak kullanacaksanız tek seferlik 49.95 dolar vermek mantıklı görünüyor. Bu ücretin hakkını fazlasıyla veriyor. Özellikle video düzenleme işleri ile uğraşıyorsanız faydalı bir yazılım Wondershare Video Converter Ultimate.

Wondershare Video Converter Ultimate sürümünü internet sayfasından indirebilirsiniz.  Yazılımın bir de ücretsiz sürümü bulunuyor. Free Video Converter yazılımını resmi internet sitesinden indirebilirsiniz. 

EaseUS Data Recovery Wizard inceledikYazılım

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz