Alcatel 3 cep telefonunu inceliyoruz (Video)

Döviz fiyatlarında yaşanan dalgalanma ile uygun fiyatlı telefonların sınırı 1000 TL civarına geldi. Artık kullanılabilecek bir cep telefonu bu rakamdan başlıyor. Teste gelen Alcatel 3 de giriş seviyesi uygun fiyatlı bir model.

Alcatel 3 cep telefonunu inceliyoruz

Telefonun genel özellikleri arasında 5.5 inç ekran, 720×1440 piksel ekran çözünürlüğü, 18:9 ekran oranı, MT6739 4 çekirdekli işlemci, 13 Megapiksel ana kamera, 5 Megapiksel ön kamera, 2 GB RAM ve 16 GB depolama gibi özellikler yer alıyor. Telefonda aynı zamanda microSD bellek kartı ile depolama kapasitesini artırma özelliği bulunuyor. 4.5G desteği, parmak izi okuyucu, Android 8.0 Oreo da diğer özellikler arasında bulunuyor.

Telefonun özelliklerine baktığımızda fiyatı düşük tutmak için Alcatel‘in elinden geleni yaptığını görüyoruz. Donanım anlamında iddialı olmayan telefon günlük işlerin altından başarı ile kalkıyor. Şartları zorlamaz ve beklentiyi yüksek tutmazsanız oyun da oynatabilen Alcatel 3, güvenlik için yüz tanıma ve parmak izi koruması sunuyor. Uygun fiyatlı olmasına rağmen NFC (ki genelde bu kategoride pek bulunmaz) ve FM Radyo gibi özellikleri bulunan telefonun kamerası da (yine şartları zorlamadığınız sürece iyi sonuçlar veriyor.

İnterpolasyonlu kamera

Özellikle gün ışığında kaliteli sonuçlar veren telefonda ana kamera 13, ön kamera ise 5 Megapiksel çözünürlük sunuyor. bu çözünürlükler interpolasyon ile 16 ve 8 Megapiksel olarak kullanılabiliyor. Sunulan bu yazılımsal çözüm görüntü kalitesini çok bozmuyor. Ancak kamera gece çekimlerinde çok başarılı değil. Çekim modları da çok zengin ve bokeh etkisi gibi özellikler de bulunmuyor. Ana kamera Full HD video kayıt edebilirken, ön kamera ise 720p kayıt yapabiliyor. Ana kameranın video kayıt sırasında sürekli netlik yapması zaman zaman sıkıntı olabiliyor. Genel olarak baktığımızda ise kamera zaman zaman ‘bu fiyata bu kadar olur’ dedirtiyor.

Alcatel 3 ile çekilen fotoğraflar!Mobil

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz