WhatsApp gruplara davetiye özelliği geliyor

WhatsApp, kullanıma sunduğu grup özelliği ile çok büyük ilgi görmüştü. Ancak kullanıcıların her grupta yer almak istemedikleri gerçeğinin geçte olsa farkına varmış görünüyor.

WhatsApp gruplara davetiye özelliği geliyor

Dünya çapında kullanılan en popüler mesajlaşma uygulaması olmayı başaran WhatsApp, yayınladığı yeni güncellemesinde kullanıcılara sunduğu gruplara davetiye özelliği ile artık kullanıcıların bulunmak istemedikleri gruplara istekleri dışında eklenmelerinin önlenebileceğinin haberini verdi.

Bu yeni özellik sayesinde gruplara katılma tercihini tamamen kullanıcıya bırakan WhatsApp gruplara davetiye özelliği , kullanıcılara Hiç kimse, Kişilerim ve Herkes, olarak üç seçenek halinde sunuluyor. Kullanıcılara sunulan bu tercihlerden Hiç kimse seçeneği ile sizi gruba eklemek isteyen kişi size özel bir davetiye göndererek üç gün içinde bu davetiyeyi onaylamanızı bekliyor. Bu durumda gruba eklenmek istenen kişi bu daveti reddetme veya onaylama tercihlerine sahip olabiliyor. Herkes seçeneğinde ise eskiden olduğu gibi isteyen herkes sizi bir gruba ekleyebiliyor. Eğer sadece rehberinizde yer alan kişilerin sizi gruplara eklemesine izin vermek istiyorsanız, bu izin Kişilerim seçeneğinin tercih edilmesiyle kullanılabiliyor.

Yakın bir tarihte tüm WhatsApp kullanıcılarına  sunulması beklenen bu özelliğin WhatsApp uygulaması açıldıktan sonra Ayarlar > Hesap > Gizlilik > Gruplar seçeneği kullanılarak aktif hale getirilebiliyor.

WhatsApp’a parmak izi özelliği geliyor!Mobil

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz