Google Asistan’a John Legend sesi geldi

Ülkemizde de geçtiğimiz aylarda kullanıma sunulan Google Asistan benzerlerinde olduğu gibi sesli komutlarla bazı işlemleri yaptırabildiğimiz ve soru sorabildiğimiz bir asistan. Türkiye’de 250’ye yakın komutu uygulayabilen Google Asistan‘a şimdi de yeni bir özellik eklendi.

Google Asistan’a John Legend sesi geldi

Yeni gelen özellik sayesinde Google Asistan kullanıcılara ünlü yıldız John Legend’in sesi ile yardımcı olabilecek. Şimdilik sadece ABD’de geçerli olan uygulama ile eğer Google Asistan’a “Hey Google, talk like Legend” (Hey Google, Legend gibi konuş) komutu verildiğinde Asistan, John Legend‘ın sesine otomatik olarak geçiş yapıyor.

Şimdilik sadece ABD için geçerli olan uygulamanın yerelleştirilmiş bir sürümünün Türkiye için kullanılama sunulup sunulmayacağı tam olarak bilinmiyor. Ancak Google bu tarz özelleştirmelerin yapılacağını daha önce duyurmuştu.

Yeni özellik sadece telefonda değil anı zamanda akıllı televizyon, akıllı hoparlör gibi cihazlar üzerinden de kullanılabilecek. Google tarafından yayınlanan tanıtım videosunda John Legend’in sesinin kayıt edildiği aşamalardan kısa bir örnek görülebiliyor. İşte o video

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz