Apple News+ rekor abone sayısına ulaştı!

Geçtiğimiz günlerde haberimizde de sizlere sunduğumuz üzere Apple, yeni abonelik servisi Apple News+’i tanıtmıştı. Bu servisin iki günlük abone performansı oldukça dikkat çekti.

Apple News+ rekor abone sayısına ulaştı!

New York Times‘ın aktardığı bilgilere göre, Apple News+ abonelik servisi, abone sayısında ilk 2 günde toplamda 200.000’in üzerinde artış sağladı. Uygulamanın bu kadar fazla abone artışı sağlamasında, servisin ilk ay ücretsiz olmasının katkısı elbette ki yüksek. 

Aylık 10 dolara abone olunabilen ve 300’den fazla dergi de dahil olmak üzere çeşitli yayınlardan binlerce makaleye erişebilirlik sağlayan Apple News+’in abone sayısı, muhtemelen ücretsiz kullanım süresi sonlandıktan sonra bir miktar düşecek ve gerçek abone sayısı asıl o zaman belli olacaktır diye düşünüyoruz.

Tüm İnsanların tek bir cihaz ile dünyadaki her habere ulaşabilmelerine olanak sunmak isteyen Apple, yeni abonelik servisi Apple News+ ile bunu başaracak gibi görünüyor. Haberler için tek kaynak olmak isteyen ABD merkezli şirket, güvenilir kaynaktan yayınladığı haberlerin yanı sıra,  göz zevkine hitap edecek dergilerle de içeriklerini zenginleştiriyor.

Ayrıca oldukça fonksiyonel ve sade yapısı ile de kullanımı çok kolay. Eğer istediğiniz haber için fotoğraf veya video var ise, bunlara da uygulama dışına çıkmadan kolayca ulaşabiliyorsunuz.

Apple’ın aktardığı bilgilere göre dergi abonelik platformunun gelirlerinin %50’si şirkete, diğer %50’si ise içerik sağlayıcılarına gidiyor. İlk ay kullanımın ücretsiz olması ile ilk iki günde 200 binden fazla aboneye sahip olan Apple News+’i ücretsiz sürecin sonunda insanlar 10 dolar ödeyerek servisi kullanmaya devam mı edecek, yoksa ücretsiz dönem sonrası aboneliklerini iptal mi edecekler? Kullanıcı sayısı ilerleyen günlerde kaç bine ulaşacak? Bekleyip göreceğiz.

Apple News+ tanıtıldı!Mobil

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz