Twitch Türkiye yerel fiyatlandırmaya geçiyor! Fiyatlar dibi görüyor!

Türkiye’de kurların fırlamasından sonra abonelik fiyatlarında bir düzensizlik yaşanmıştı. Şu sıralar 40 TL’yi bulan Twitch abonelik fiyatlarına nihayet el atıldı. Twitch Türkiye, fiyat konusunda yerelleştirme yapacaklarını ve aylık 9.99 TL gibi dip bir fiyattan abonelik sistemini sunacaklarını açıkladı.

20 Mayıs 2021’de Meksika ve Türkiye’de olacak. Zira bu ülkelerdeki yayıncı ve izleyiciler uzun bir süredir değişiklik talep ediyordu. Meksika ve Türkiye’yi 2021 yılının 3. çeyreğinde Asya, Latin Amerika, Orta Doğu, Afrika ve Avrupa’daki birçok ülke takip edecek. Twitch’in tek değişikliği bu değil. Platform ayrıca yayıncı gelirleri için de aksiyon aldı.

Twitch, fiyat değişikliğinin başladığı ay dahil olmak üzere ilk üç ay boyunca referans değeri kanal ve Prime abonelik gelirlerinin %100’ünü karşılayacak. Ardından, izleyen 9 ay içinde her üç ayda bir teşvik ödemelerini yüzde 25 oranında azaltacak. Böylece toplam 12 ay boyunca gelir ayarlama teşviki sağlanmış olacak.

 

Yayıncı, bir ay içinde canlı yayın referans değeri saatinin en az yüzde 85’i kadar canlı yayın yaptığı ve belli başka uygunluk kriterlerini karşıladığı sürece, bu yayıncının abonelik gelirindeki azalmayı telafi etmek için “gelir ayarlama teşviki” alacak.

Önümüzdeki günlerden itibaren Twitch yayıncısına abone olmak istediğinizde 9.90 TL gibi oldukça düşük bir rakam ödemeniz yeterli olacak. Bu hamle özellikle küçük yayıncıların büyümesine katkı sağlayacak gibi görünüyor.

Twitter bahşiş özelliğini resmi olarak duyurduSosyal Medya

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz