Biznet Bilişim kritik altyapılarda siber güvenliği masaya yatırdı

2000 yılından bu yana BT, OT ve Nesnelerin İnterneti güvenliğinde bütünsel bir yaklaşımla hizmet veren yerli ve milli siber güvenlik entegratörü Biznet Bilişim, enerji, ulaşım ve su şebekeleri gibi kritik altyapılarının güvenliği konusunda farkındalığı artırmak amacıyla Türkiye’nin ilk ulusal Endüstriyel Kontrol Sistemleri (EKS) Siber Güvenlik Konferansı’nı düzenledi.

Biznet Bilişim kritik altyapılarda siber güvenliği masaya yatırdı

Etkinlikte, EE-ISAC Kurucusu ve RambiCO CEO’su Johan Rambi, İstinye Üniversitesi’nden Prof. Dr. Mesut Hakkı Caşın, Sakarya Üniversitesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim Özçelik ve TANAP Grup BT Yöneticisi Gurban Karimov gibi önemli isimler, birçok kritik altyapının omurgasını oluşturan Endüstriyel Kontrol Sistemleri’nin sorunsuz işlemesi için neler yapılması gerektiğini masaya yatırdı. Fortinet ve Cyberark’ın teknoloji sponsoru; GAZBİR ve Elder’in stratejik iş ortağı olduğu etkinlikte, “Farklı Dünyalar” teması vurgulanarak ekosistem oluşturulmasının altı çizildi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Biznet Bilişim Genel Müdürü Serdar Yokuş, bu konferansın EKS siber güvenliği konusunda farklı perspektiflerden sorunlar ve çözümlerin konuşulduğu ilk ve tek etkinlik olduğunun altını çizerek, “Enerji, ulaşım ve su şebekeleri gibi kritik altyapıların geleceği hepimizin bildiği gibi siber güvenlikten geçiyor. Birçok kritik altyapının omurgasını oluşturan Endüstriyel Kontrol Sistemleri’nin sorunsuz işlemesi için de farklı sektörler, farklı uzmanlık alanları ve farklı disiplinlerin aynı dili konuştuğu bir ekosistem yaratılması gerekiyor. Umarım bu etkinlik EKS ekosisteminin gelişim sürecinde önemli bir kilometre taşı olur.” dedi.

Zararlı yazılımdan 14 yıl hapis cezası yedi!Güvenlik

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz