Süper Lig yayın haklarına talip çıktı!

Türk futbolunun tartışmalı konularından biri olan “yayıncı kuruluş” meselesi ile ilgili iddialı açıklamalarda bulunan Saran Group Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Saran, katıldığı televizyon programında yaptığı konuşmadan kısa süre sonra dikkatleri üzerine çekti.

Sunucunun “Süper Lig’i almayı düşünüyor musunuz?” şeklindeki sorusuna yanıt veren Sadettin Saran, “Biz hem çekim, hem içerik işinde varız. Türkiye dahil birkaç tane ülkenin futbol çekimlerini de yapıyoruz” ifadelerini kullanarak teknik olarak yayıncılık işinde zaten bulunduklarını belirtti.

 Süper Lig’in yayın haklarını almaya niyetimiz var

“Bizim dolaylı ve direkt ilgili olduğumuz bir alan bu” diyen Saran, yayın haklarının alınmasıyla ilgili soruya ise “Şartnameyi alacağız, inceleyeceğiz ve değerlendireceğiz. Niyetimiz var. Sonuçta iş insanıyız, illa alacağız diye bir şey yok, şartnameye bakacağız” şeklinde konuştu.

 

Bilindiği üzere Süper Lig yayın haklarının şu anki sahibi BeIN Media Group’dur. 21 Kasım Kasım 2016’da gerçekleşen ihalenin sahibi BeIN Media Group, Süper Lig ve 1. Lig’in beş sezon boyunca ki yayın haklarını almak için 500 milyon dolar + KDV’lik teklifte bulunmuş ve bu sayede yayıncılık haklarını almayı başarmıştı. 

Netflix hesabını ortak kullananlara kötü haber!Güncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz