Netflix hesabını ortak kullananlara kötü haber!

Netflix, bildiğiniz gibi birden fazla profil oluşturmaya izin veriyor. Bu sayede Netflix hesabı paylaşımı yapılıp, maliyetler düşürülüyordu. Herkese tek hesap üzerinden özel profil oluşturma imkanı sunan Netflix de bu şekilde hesapların ortak kullanıldığını biliyordu. Ancak Netflix yeni test etmeye başladığı özellik ile bunun önüne geçecek gibi görünüyor.

Ortak Netflix hesabı yalan olabilir!

Türkiye’de aylık ücretlere zam yapan Netflix, büyük tepki toplamıştı. Bu süreçte  Temel paket 17,99 TL’den 26,99 TL’ye (yüzde 50 zam), Standart paket, 29,99 TL’den 40,99 TL’ye (yüzde 37 zam) ve Özel paket 41,99 TL’den 54,99 TL’ye (yüzde 30 zam) yükselmişti. Bu fiyatlardan dolayı eleştiri oklarının hedefinde olan Netflix, bugün çok konuşulacak bir özelliği test etmeye başladığını duyurdu.

Netflix, şifre paylaşmayı engelleyen bir özellik üzerinde şu sıralar çalışıyor. Eğer bu sistem aktif olarak kullanıma sunulursa, Netflix hesabına giriş yapıldığında e-posta üzerinden doğrulama yapılması istenecek. Bu sistemin henüz detayları bilinmiyor. Ancak şifre paylaşmayı engellemek için yapılan bu hamlenin kimsenin hoşuna gitmeyeceğinden eminiz.

 

Netflix çift doğrulama güvenlik sistemi gibi bir sistemi de test ediyor olabilir. Birden fazla profil oluşturmaya imkan tanıyıp, şifre paylaşımının önünü açan Netflix umarız geri adım atmaz ve bu sistem böyle devam eder. Yoksa aylık 40 TL gibi yüksek bir ücretle Netflix aboneliği alanların sayısı bir anda dibi görebilir.

Artık HES kodu olmadan hiç bir yere giriş yok!Güncel Netflix

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz