Samsung şimdi de Huawei’nin payına göz dikti

Birden fazla rapor, Samsung‘un yeni Galaxy S21‘i her zamanki gibi Şubat ayı yerine Ocak ayında piyasaya süreceğini gösteriyor. Reuters, Huawei’nin sıkıntılarından yararlanmak ve biraz pazar payı elde etmek için erken lansman için bir açıklama yaptı. İçeriden öğrendiklerimiz, S21 serisinin Mart ayı başı yerine Ocak ayı sonunda mağazalara gireceğini iddia ediyor.

Samsung, Huawei’yi hedef aldı!

Bir kaynak, Huawei‘nin stoklarının önümüzdeki yılın başlarında tükeneceğini ve bu durumun şirketi savunmasız bırakacağını söylüyor. Rakipler Xiaomi ve Oppo da pazar payının bir kısmını yutmak istiyor.

Galaxy S21 amiral gemilerinin erken gelmesi, normalden bir ay daha geç gelen iPhone 12‘nin piyasaya sürülmesi arasındaki boşluğu da kısaltacak. Bu da Samsung’un yıllardır ilk kez üçüncü çeyrekte ABD pazarının zirvesine çıkmasına yardımcı oldu.

Reuters: Galaxy S21’in erken lansmanı, pazar payını Huawei’den almayı hedefliyor

Canalys‘den alınan verilere göre Huawei, ikinci çeyrekte küresel akıllı telefon gönderimleri açısından Samsung‘u geride bıraktı, ancak başa çıkması gereken ticaret kısıtlamaları Samsung‘un üçüncü çeyrekte en üst sırayı geri almasına izin verdi.

Güney Kore’deki akıllı telefon tedarikçilerinin, Biden yönetiminin Huawei‘ye karşı bazı ticaret kısıtlamalarını hafifleteceğini umduğu bildiriliyor, ancak bu kesin bir bilgi değil. Biden, ABD’de Huawei ekipmanı kullanma yasağını destekliyor, ancak hükümeti ve ABD müttefikleri küresel sahnede Çinli şirketlere (Huawei ve TikTok gibi) nasıl davranacağını değiştirebilir.

Oppo Reno5 özellikleri açıklandı!Mobil Samsung Xiaomi Huawei iPhone OPPO iPhone 12

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz