Oppo akıllı telefonunda ışın izleme teknolojisini gösterdi!

Can Genç

Uzun yıllardır, ışın izleme veya Işıtma İzleme, yalnızca bilgisayarlarda kullanılmaktaydı. Bu özellik, ışığın dijital ortamdaki fiziksel davranışının gerçekçi içerik oluşturmasını sağlıyor.

Işın izleme, 2020’nin sonlarında Sony PlayStation 5 ve Microsoft Xbox Series X / S’in piyasaya sürülmesiyle konsollarda görünmüştü. Şimdi bu özelliğin belki de 2022’den daha erken bir sürede akıllı telefonlara ve tabletlere gelmesi bekleniyor.

Oppo Işın İzleme Teknolojisi!

//www.youtube.com/embed/MZ83YXtPGlI” width=”560px” height=”315px” frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Işın izleme teknolojisi, ışığın nesnelerden nasıl yansıdığının fiziksel olarak doğru bir simülasyonudur, bu nedenle geleneksel 3D model aydınlatma yöntemine kıyasla çok daha gerçekçi yansımalar ve aynı zamanda daha fotogerçekçi aydınlatma ve gölgeler oluşturur.

Oyunlarda ise, ışığın tıpkı gerçek hayattaki gibi hareket etmesine neden olan ışın izleme özelliği, grafik ve kaplama kalitesinde ciddi bir artışa neden oluyor.

Oppo, MediaTek Dimensity 1200 çipli Reno6 5G serisi telefonlarından birinde ışın izleme özelliğini gösterdi. Şirket, ışın izleme teknolojisinin Vulkan API’sine dayandığını ve ColorOS‘un bir parçası olduğunu söylüyor. Dahası, Oppo’nun teknolojisi sadece oyunlarda değil, aynı zamanda canlı duvar kağıtlarında, fotoğraf filtrelerinde, AR uygulamalarında ve daha fazlasında da kullanılabiliyor.

OPPO A56 5G büyük bir bataryaya sahip ve ucuz!Mobil Sony Microsoft OPPO PlayStation PlayStation 5 5G Xbox MediaTek MediaTek Dimensity Van Gölü’ndeki esrarengiz yaratık görüntüleri olay oldu!

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz