Madencilere müjde RTX 3060 kilidi kalktı!

Kripto para madenciliği sebebiyle ekran kartlarının stok durumu son zamanlarda sık sık dile getirilen sorunlardan biri haline geldi. NVIDIA, yeni nesil RTX 3060 ekran kartıyla beraber bu soruna çözüm sunmak için hash oranını neredeyse yüzde 50’ye kadar düşüren sürücüler ile piyasaya sürdü fakat bu da kesin çözüm için yeterli olmadı.

Videocardz tarafından paylaşılan bilgilere göre NVIDIA, RTX 3060 için yayınlanan son beta GPU sürücülerinde hash oranı sınırlayıcısını ekran kartından yanlışlıkla kaldırdı. Yapılan bu yanlışlık sonrasında NVIDIA’nın sorunu en kısa zamanda çözeceğine şüphe yok ancak kripto para madenciliği yapanlar için geç kalınmış bir düzeltme olacak gibi görünüyor.

NVIDIA RTX 3060’taki hash oranı sınırlayıcısını yanlışlıkla kapattı

GeForce Halkla İlişkiler Başkanı Bryan Del Rizzo, hash oranı sınırlayıcısının yalnızca yazılım düzeyinde değil, donanım düzeyinde de bir önlem sunduğunu, sürücü ile BIOS arasında hash oranı sınırlayıcısının kaldırılmasını engelleyen bir iş birliği olduğunu ifade etmişti. Bu gibi söylemlerin doğruluğundan her ne kadar emin olamasak da  RTX 3060’ların kripto para madenciliğinde kullanılabildiği bir gerçek.

 

NVIDIA, ekran kartlarının madencilik yerine oyuncularla buluşmasını sık sık dile getirmektedir fakat piyasaya sürülen ekran kartlarının büyük bir çoğunluğunun kripto para madenciliğinde kullanıldığı da bir gerçek olarak karşımıza çıkmaktadır. RTX 3080 Ti’ın kripto para madenciliğine karşı daha etkili bir çözüm ile gelmesi ve yalnızca oyuncuların hizmetinde bir ekran kart olması, oyun severlerin bu konudaki en büyük beklentilerindendir.

Kripto para Türkiye’de yasaklanıyor mu? İşte son gelişmeler!Kripto Para

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz