Koronavirüs vaka sayıları iç karartıyor!

Sağlık Bakanı Koca, Twitter hesabı üzerinden geçtiğimiz haftanın “İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı” paylaştı ve ardından da kontrollü normalleşme uyarılarında bulundu. Harita, önceki haftanın verileri ile karşılaştırılırsa eğer durumun ciddiyetini anlamak mümkün.

Resmi sosyal medya hesaplarından yapmış olduğu paylaşım ile 6-12 Mart tarihlerini kapsayan “İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı” haritasını açıklayan Bakan Koca, söz konusu verilerin, virüsün yeni risk derecesini hesaplamada kullanılacağını da belirtti.

Sağlık Bakanı Koca, paylaşmış olduğu haritanın açıklamasında “İllerimizde 100 bin nüfusa karşılık gelen haftalık toplam vaka sayılarını harita üzerinde görebilirsiniz. Tedbirlere uyarak normalleşmek mümkün” ifadelerine yer verdi. 

Durum kötü! İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı

“İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı” haritasının güncellenmesiyle birlikte nüfusuna göre en çok ve en az vakaya sahip iller de belli oldu. 100 bin kişide en fazla vaka görülen iller Samsun, Sinop, Giresun, Balıkesir ve Kilis olurken; en az vaka görülen iller Siirt, Şırnak, Hakkari, Şanlıurfa ve Mardin oldu.

 

En çok vaka görülen İller (Yüz binde 6-12 Mart) Samsun: 458,53 Giresun: 296,84 Balıkesir: 257,60 Kilis: 255,62 Sinop: 354,56 En az vaka görülen İller (Yüz binde 6-12 Mart) Siirt: 2,11 Şırnak: 4,46 Hakkari: 7,84 Şanlıurfa: 15,41 Mardin: 17,32 19 Mart – BİM mağazalarında elektronik ürün fırsatları!Güncel Twitter Koronavirüs

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz