IFA 2021’den de kötü haber geldi

Avrupa’da düzenlenen en büyük fuarlardan biri olan ve Türk firmaların büyük ilgi gösterdiği IFA 2021 için kötü bir haber geldi. Genelde Eylül ayının ilk günlerinde düzenlenen fuar bu yıl yapılmayacak. Konuyla ilgili açıklama düzenleyici firma Messe Berlin tarafından yapıldı.

IFA 2021’den de kötü haber geldi

Koronavirüs ve pandemi şartları yüzünden bu yıl fuarın iptal edildiği açıklanırken önümüzdeki yıl 2-6 Eylül 2022 tarihleri arasında IFA 2022’nin yapılacağı duyuruldu.

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen IFA fuarına özellikle Türk şirketlerin büyük ilgisi oluyordu. İrili ufaklı onlarca Türk şirketin katıldığı fuar Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı olma özelliğini taşıyordu. Almanya’nın Türkiye’ye yakın olması, Türk nüfusunun yoğun olarak bu ülkede yaşaması gibi sebepler Türk firmalarının bu fuara olan ilgisini artırıyordu. 

We planned, hoped and tried to make the impossible possible – and yet had to cancel #IFA2021. We’re #heartbroken, but full of confidence for #IFA2022!#seeyouatIFA2022https://t.co/VzBGNTCvFA pic.twitter.com/ZvM2FCnLv1

— IFA Berlin (@IFA_Berlin) May 19, 2021

 

Teknolojioku olarak geçtiğimiz yıllarda yerinde takip ettiğimiz fuarda birçok yerli son tüketici markasının yer aldığını da belirtelim. Bunlar arasında Vestel, General Mobile, Beko, Arçelik ve benzeri markalar yer alıyordu. Ayrıca fuarda Samsung ve Huawei gibi dünya devi şirketler de kendi ürünlerini tanıtıyordu. Fuar bu açından önemli bir noktada bulunuyordu. Ancak pandemi şartları yüzünden birçok fuar iptal edilirken markaların lansman ve etkinliklerini internet ortamına kaydırdığı görülüyor. Zaten üretim tarafında da sıkıntı olduğu için markalar yeni ürün lansmanlarını eskisi kadar sık ve coşkulu bir şekilde gerçekleştirmiyor. 

IFA 2019’un en çok ilgi gören 10 ürünü!Donanım Samsung Huawei Twitter IFA Vestel General Mobile Koronavirüs Arçelik

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz