Google Fotoğraflar kilitli klasör özelliği ile daha güvenli!

GoogleI/O 2021 etkinliğiyle birlikte ürünlerine gelen yeni özellikleri tanıttı. Google Fotoğraflar, fotoğraf galerinizde veya diğer uygulamalarda görünmesini istemediğiniz bazı fotoğrafları gizlemeniz için Kilitli Klasör isminde yeni bir özelliği kullanıma sunacak.

Google Fotoğraflar’a kilitli klasör özelliği geliyor

Bu yeni özellik kullanım kolaylığı ile dikkat çekiyor. Kilitli Klasöre eklenen fotoğraflar, daha sonrasında galeride görüntülenemeyecek. Kilitli Klasör’ü, ancak bir PIN veya parmak izi sensörünü kullanarak açabileceksiniz

 

Bu özellik sayesinde telefonu başkasına vermiş olsanız bile görülmesini istemediğiniz fotoğraflara erişim sağlanamayacak. Ayrıca Kilitli Klasör’deki bir fotoğrafı silme ve klasör dışına taşıma seçenekleri de sunulacak.

Aynı işlevi gören harici uygulamalar da bulunuyor

Aynı işlevi gören harici uygulamalar da bulunuyor ancak bu uygulamaların ne kadar güvenli oldukları tartışılır. Verilerinizi ve fotoğraflarını kötü amaçla kullanıp kullanmadıklarını bilmek ne yazık ki mümkün değil. Ancak Google Fotoğraflar‘a gelecek olan bu yeni özellik ile bu sorun ortadan kalkacak.

Google, bu özelliğin ilk olarak Pixels telefonlara sunulacağını ancak yıl boyunca daha fazla Android cihazda erişilebilir kılınacağını söylüyor.

Siz bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Aynı işlevi gören harici uygulamaları kullanıyor musunuz? Eğer kullanıyorsanız bu uygulamalara güveniyor musunuz? Bu konudaki görüşlerinizi bizlerle yorumlarda paylaşırsanız seviniriz.

Google’dan yapay zeka atılımı: LaMDAGüncel Google Android

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz