Huawei Trump’ın ardından bombayı patlattı!

Huawei ABD’nin Çin’e uyguladığı ticaret kısıtlamaları yüzünden şu anda HiSilicon işlemcileri üretemiyor. Bu nedenle şirket MediaTek gibi diğer sağlayıcılara başvurmak zorunda kalıyor. Bugün Çin’den gelen yeni bir rapor göre, Qualcomm’un Huawei’ye malzeme tedarik etmek için lisans aldığı iddia ediliyor.

Huawei yeni lisans anlaşmaları yapmaya devam ediyor!

Huawei’nin tedarik sorunlarıyla uğraşırken, alt markası Honor’u bu sorunlardan kurtarmak için satmayı planladığından da geçtiğimiz günlerde bir haberimizde bahsetmiştik. Kısaca özetleyecek olursak Huawei’nin alt markası Honor’u 15 milyar dolara Digital China liderliğindeki konsorsiyuma satmak için görüşmelerini gerçekleştiğini söylemiştik. 

Bugün yayınlanan rapora göre Qualcomm’un, Huawei’nin tedarik talebine yetebilmesi için Honor’un yükünü omuzlarından atması gerekiyor. Çünkü Qualcomm hem Huawei markalı akıllı telefonlara hem de Honor markalı akıllı telefonlara yetecek kadar üretim kapasitesine sahip değil.

 

Eğer görüşmeler sonuç verir ve Huawei 15 milyar dolara Honor’u Digital China’ya sattığını bildirirse durumlar değişebilir. Ancak Qualcomm’un önünde başka bir sorun bulunuyor. ABD ile Çin arasında yaşanan gerginlik nedeniyle Huawei ile çalışabilmek için özel bir lisans alması gerekiyor. Şimdilik bu lisansla ilgili resmi bir gelişme yaşanmadı, ancak ilerleyen zamanlarda bu anlaşmanın resmiyete de yansıması bekleniyor.

Huawei yükselişte olan Honor markasını satmayı göze aldığına göre, şirketin üretim konusundaki sıkıntılarının çok büyük olduğu tahmin ediliyor. Bu şekilde devam ederse firmanın 2021 yılında akıllı telefon üretiminde aksaklık yaşayacağı konuşuluyor.

Huawei Honor ile yolları ayırıyor!Güncel Huawei Honor

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz