Siyah beyaz tutkunlarına özel 50 bin TL’lik fotoğraf makinesi

Almanya merkezli Leica özellikle fotoğraf makineleri ve objektifleriyle biliniyor. Yüksek kalitede optikleriyle tanınan markanın yeni fotoğraf makinesi isminden de anlaşılacağı gibi siyah beyaz fotoğraf çekiyor.

Siyah beyaz tutkunlarına özel 50 bin TL’lik fotoğraf makinesi

Temelde kompakt yani objektifi değiştirilemeyen bir fotoğraf makinesi olan Leica Q2 Monochrom‘da 47 MP çözünürlük sunan tam boyutlu (Full Frame) bir CMOS sensör bulunuyor. Özel olarak geliştirilen bu sensöre 28 mm odak uzaklığına sahip f1.7 diyafram açıklığı ile gelen bir objektif eşlik ediyor.

 

3 inçlik sabit bir ekranı bulunan fotoğraf makinesinde elektronik bir vizör yer alıyor. 4K 24 fps video kayıt da yapabilen fotoğraf makinesinde kablosuz bağlantı (Wi-Fi ve Bluetooth) özellikleri de yer alıyor.

Genelde özel ihtiyaçlar için özel fotoğraf makineleri üretmesiyle bilinen Leica, bu yeni modelde de çizgisini bozmamış ve benzer bir çalışmaya imza atmış. Bu yeni fotoğraf makinesinin renkli çekim yapamadığını özellikle belirtmekte fayda var.

Leica Q2 Monochrom fiyatı

Kompakt bir fotoğraf makinesi için uçuk bir fiyatı bulunan Leica Q2 Monochrom‘un yurtdşı fiyatı 6000 dolar (yaklaşık 50 bin TL) olarak açıklandı. Özel beklentiler için geliştirilen bu modelin özellikle bütçesi yüksek kullanıcılara hitap edeceği düşünülüyor. Elbette sadece siyah beyaz fotoğraf çekebilen bir fotoğraf makinesine 50 bin TL verebilecek kullanıcıların bütçesinin de yüksek olması gerekiyor.  

Canon’dan iki yeni objektif: RF 50 mm ve RF 70-200 mmGüncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz