Huawei P50 serisinin yeni özellikleri sızmaya devam ediyor

Çin’li dev firmanın yılın ilk yarısında çıkarmasını beklediğimiz ancak yaşanan çip sıkıntısı nedeniyle ertelenen Huawei P50, @RODENT950 adlı kullanıcının sızıntısı ile gündeme geldi. Cihazın kamera özellikleri netleşmiş oldu. Huawei P50 serisi cihazların şu anda piyasaya ne zaman sürüleceği belli değil lakin cihazın sızıntıları gelmeye devam edecektir.

Kamera özellikleri sızdırıldı

Sızıntıları yapan kullanıcı genellikle Huawei ile alakalı sızıntılar yapıyor. Yaptığı sızıntıda telefonun ana kamera özellikleri hakkında bilgi vermiş oldu. 10 Temmuz’da yaptığı tweete göre kamera kurulumu şu şekilde olabilir. 

 

Huawei P50 için Sony IMX707 ana sensor, Sony IMX600 sensörü ve 3x telefoto kamera.

Huawei P50 Pro içinse Sony IMX800 sensörü, Omnivision OV64A sensörü, 5x periskop kamera ve yeni ToF sensörü. 

Omnivision OV64A hakkında kısaca bilgi verelim. OV64A olarak da adlandırılan bir CMOS sensör. Dünyanın ilk 1.0 mikron 64 MP kamera sensörü unvanını elinde bulunduruyor.

Ön kamera bilgileri hakkında henüz sızıntısı gelmeyen cihazın yakında selfie kameralarının da özellikleri hakkında bilgilerin geleceğini düşünüyoruz.

Cihaz hakkında daha önce yapılan sızıntılarda Huawei P50 Pro 20:9 en boy oranına sahip 2.5K (1224 x 2696 piksel) bir ekran ile gelecek. Cihaz 5G bağlantısı ve Wi-Fi 6+ desteğine sahip olacak. Ayrıca cihazın 4G varyantı da gelebilir.

Huawei P50’nin tasarımı Haziran ayı başında HarmonyOS konferansı sırasında ortaya çıkmıştı. Telefonların arkasında, içinde kamera bulunan 2 daire olacak bir nevi Honor 50 serisine benzeyebilir.

 

Yeni gelmesi beklenen Huawei P50 serisi hakkında neler düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı belirtmeyi unutmayın.

İşte karşınızda pembe Huawei P50!Mobil Sony Huawei Honor 5G Huawei P50

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz