Huawei ambargoya rağmen Samsung’u geçti!

ABD merkezli market araştırmaları şirketi IDC’nin yayınladığı bir rapora göre, 2020 yılının üçüncü çeyreğinde toplam 125 milyon adet giyilebilir cihaz satıldı. Bu rakamlar geçen yıla oranla yüzde 35 artmış gözüküyor. 

Apple, Xiaomi, Huawe ve Samsung ilk sıralarda yer alırken, Fitbit ve Boat markaları da 3,3 milyon adet cihaz satışıyla beşinci sırada yer alıyor.

Giyilebilir akıllı cihazlara talep artmaya devam ediyor!

Hayatımızın birçok alanında artık teknolojiyle iç içe yaşıyoruz. Bunlara giyilebilir cihazlarda dahil. Akıllı saatler, akıllı bileklikler ve TWS kulaklıklarla hayatımız çok daha kolay bir hale gelmeye başladı. Günden güne bu teknolojilere de talep artıyor.

Geçtiğimiz yıla oranla tüm büyük giyilebilir teknoloji üreticilerinin yıllık satışlarında artış yaşandı. Ürün yelpazesinin de genişlemesiyle birlikte, fiyat ve performans açısından pek çok kullanıcıya hitap eden giyilebilir teknolojilere talebin artması kaçınılmaz gibi gözüküyordu zaten.

 

Yayınlanan raporlara göre, Apple, AirPods ve Apple Watch’larla pazardaki liderliği elinde tutuyor. İkinci sırada ise 17 milyon akıllı saat ve 12,8 milyon akıllı bileklik satarak Xiaomi yer alıyor. Üçüncü sırada ise Huawei bulunuyor.

IDC’ye göre gelecekte giyilebilir teknolojiye talep çok daha artacak. Sürekli değişen ve gelişen giyilebilir teknoloji pazarının da bu talebe yeteceğini düşünüyor.

Qualcomm seriye bağladı! 2021 yılında bir işlemci daha çıkaracak!Donanım Samsung Apple Xiaomi Huawei Apple Watch

dizi film haberi
futbolgazetesi
fatsa son dakika

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz