Android kullanıcılarına güzel haber!

Android Auto, akıllı telefonunuzdaki uygulamaları aracınızın bilgi eğlence ekranına yansıtmanızı; Google takvim, Spotify gibi Android Auto’ya özel olarak optimize edilmiş bazı uygulamaları araç üzerinden kullanmanızı sağlayan uygulamadır. Ülkemizde satışa sunulan pek çok yeni nesil otomobilde Android Auto desteği bulunsa da şu ana kadar Google tarafından resmi olarak ülkemizde desteklenmediğinden tam anlamıyla kullanılamamaktaydı.

Araba kullanırken büyük rahatlık: Android Auto Türkiye’ye geliyor!

Google, sürücülerin trafikte ilerlerken otomobilleri ile daha iyi bir iletişim kurmasını sağlayan Android Auto’yu sürekli olarak geliştiriyor ve geliştirirken kullanım alanını da genişletmeyi ihmal etmiyor. Yakın zaman önce heyecan verici açıklamalarda bulunan Google, Android Auto’nun bugünden itibaren Türkiye’ninde dahil olduğu 36 ülkede kullanıma sunulacağı bilgilerini paylaştı.

Android Auto, 36 ülkenin bazılarında bugün itibarıyla kullanıma sunulmuş olsa da listede yer alan ülkelerin tamamında kullanıma sunulması birkaç ay sürebilir. Bu nedenle Android Auto’nun Türkiye’de tam olarak ne zaman kullanıma sunulacağını söylemek mümkün değil. Ancak çok uzun sürmeyeceğini düşünüyoruz.

Android Auto tanıtım videosu

https://www.youtube.com/embed/YZPT2E2PvZo” width=”788″ height=”432″ frameborder=”0″ allowfullscreen=”allowfullscreen”>

Android Auto‘yu kullanmak için Android 10 ve üzeri işletim sistemine sahip olan sürücülerin akıllı telefonlarını araçlarına bağlamaları yeterli olacak. Çünkü bu ve üst sürümlerde uygulama cihazda zaten otomatik yüklenmiş oluyor. Ancak Android 9 veya daha eski bir Android sürümüne sahip olanlar Google Play’den Android Auto uygulamasını indirmesi gerekiyor. Ayrıca Android Auto’yu kablosuz olarak kullanabilmek için ise Android 10 ve üzeri işletim sistemiyle çalışan bir Samsung veya Google telefona sahip olmanız gerekiyor.

Google’a göre Android Auto’yu alan yeni ülkelerin tam listesi Arnavutluk Angola Ermenistan Belarus Belçika Bosna Hersek Botsvana Bulgaristan Hırvatistan Kıbrıs Çek Cumhuriyeti Danimarka Estonya Finlandiya Yunanistan Macaristan İzlanda Endonezya Letonya Litvanya Lüksemburg Makedonya Malta Moldova Hollanda Norveç Polonya Portekiz Romanya Sırbistan Slovakya Slovenya İsveç Tayland Türkiye Ukrayna

Android Auto bugün bu pazarların bazılarına ulaşmaya başlarken, tam olarak kullanıma sunulması birkaç ay sürebilir. Sunum tamamlandıktan sonra, Android Auto dünya genelinde 70 ülkede kullanıma sunulacak.

Apple bu sefer hapı yuttu!Güncel Samsung Google Android Spotify

Tarihi Bilgiler
kuklahaber
moda

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz