Amazon MGM’yi satın almak için kolları sıvadı!

Amazon Prime Video ile Netflix, Disney+ ve HBO‘ya rakip olan alışveriş devi Amazon, şimdi sinema alanındaki elini güçlendirmek için atılımlarına başladı. Amazon’un dünyaca ünlü MGM‘yi (Metro Goldwyn Mayer) satın almak için görüşmelere başladığı söyleniyor.

Amazon MGM için kolları sıvadı! Bütçe 9 milyar dolar!

The Information, Variety ve New York Times tarafından gelen söylentilere göre; Amazon, James Bond, The Hobbit, Stargate ve Robocop gibi franchise’ları içeren bir film kütüphanesine sahip olan MGM’yi satın almak için 9 milyar dolar harcamayı düşünüyor. MGM ayrıca 2017’de Epix kanalının tam mülkiyetini satın almıştı. Amazon, MGM’yi satın alırsa Epix’in de haklarına sahip olacak.

Geçen hafta Amazon, Amazon Studios ve Twitch dahil olmak üzere işletmeleri denetlemek için Jeff Blackburn‘ün şirkete geri döneceğini duyurmuştu. Jeff Blackburn’ün, geri dönmesinden sonra ortaya çıkan MGM iddiasının doğru olma olasılığı da artıyor.

 

Bu söylenti Ocak ayında Forbes tarafından yayınlanan bir rapora dayanıyor. Ancak tüm taraflar henüz bir anlaşmanın yapılmadığını söylüyor.

Sinema sektöründe son dönemde Netflix, Sony Pictures ile anlaşmış, AT&T, WarnerMedia’yı satmış ve Disney+ da Star Wars ve  Marvel Cinematic Universe içerikleri ile elini güçlendirmişti.

HBO‘nun da atılımlarını göz önünde bulundurursak, Amazon Prime Video’nun eli baya zayıf kalmıştı. Eğer Amazon, söylendiği gibi MGM’yi satın alırsa sinema sektörü açısından büyük bir devrim başlayabilir.

Netflix’ten sürpriz Fatih Terim belgeseli!Güncel Netflix Sony Disney+ Twitch

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz