YouTuber anne çocuklarına işkenceden tutuklandı

Son yıllarda YouTube üzerinde video paylaşanların belli bir popülerliğe ulaşabiliyor olması beraberinde büyük bir hırsı da getirdi. Belli takipçi rakamlarına ulaşanlar bu seviyeyi korumak için ellerinden geleni yaparken zaman zaman çizgiyi aştıkları da oluyor.

YouTuber anne çocuklarına işkenceden tutuklandı

Bu olaylardan biri ABD’nin Arizona eyaletinde yaşandı. 48 yaşındaki Machalle Hackney isimli YouTuber annenin evine baskın yapan polis , dolaplara kilitlenmiş, susuz bırakılmış ve yetersiz beslenmiş çocuklar buldu. YouTube‘da 800 bin civarında takipçisi olan annenin ‘Fantastic Adventures’ isimli bir kanalı bulunuyor. Bu kanalda 7 evlatlık çocuğu ile videolar hazırlayan Hackney’in çocuklara diyalogları unutmaları ya da tanıtımları doğru yapmamaları durumunda cezalandırdığı ortaya çıktı.

Çocukların performansıyla 800 bin abone ve 250 milyondan fazla izlenme oranı ulaşan kanalın arkasından da bir dram çıktı. Polisin evde yaptığı aramada kadının odasında iki kutu biber gazı, güvenlik cıvatası olan bir dolap ve içinde mobilyalar, battaniyeler, giysiler ve oyuncaklar bulunan penceresiz bir oda buldu. Çocuklar, memurlara biber gazı püskürtülerek dövüldüklerini, buz banyoları yapmaya zorlandıklarını, yiyecek, su, banyo gibi erişimi olmayan bir odada günlerce kilitlendiklerini söylediler.

Çocukları aç ve susuz bırakmış

Polis, çocukları susuz halde bulduklarını ve eve yapılan baskından sonra bir çocuğun yaklaşık 20 dakika boyunca su içtiğini aktardı. Çocuklardan birinin, Hackney’nin kendilerine defalarca biber gazı sıktığını açıkladı.

Öte yandan, aç olduğunu iddia eden kızlardan biri, kendisine verilen cipsi yemek istemedi. Neden olarak da, annesinin nefesinde fark edeceğini ve kendisini döveceğinden korktuğunu söyledi. Öte yandan polisin, 13 Mart’ta Hackney‘in biyolojik kızının uyarmasıyla harekete geçtiği bildirildi.

YouTube kanalı kapattı

Öte yandan olayın ortaya çıkmasıyla beraber harekete geçen YouTube, Fantastic Adventures isimli kanalı kapattı. Kanalın sayfasına girildiğinde ise ‘Bu hesap, YouTube Topluluk Kuralları’nı ihlal ettiği için feshedildi’ ibaresi ile karşılaşılıyor. Bu konularda çok eleştirilen YouTube’un sahibi olan Google’ın, özellikle çocuk kanallarındaki zararlı olabilecek içeriklerin kaldırılması konusunda yavaş kaldığı bilinen bir gerçek. 

YouTube çocukların kullanıldığı kanallara el atacak!Güncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz