Adobe Shockwave Player veda ediyor

Bir döneme damgasını vuran teknolojilerin başında gelen Adobe Shockwave Player kullanımdan kaldırılıyor. Özellikle tarayıcı tabanlı oyunlarda kullanılan teknoloji bilgisayarları yavaşlatan ve zaman zaman çökmesine neden olan yazılımların başında geliyordu.

Adobe Shockwave Player veda ediyor

Adobe tarafından yapılan açıklamaya göre oynatıcı önümüzdeki aydan itibaren desteklenmeyen yazılımlar arasına girecek. Platformun desteğinin kesilmesiyle beraber bu teknolojiyi kullanan sitelerin de sonu gelecek gibi görünüyor. 9 Nisan 2019 itibarı ile interaktif arayüzler ve tarayıcı oyunları için kullanılan platform tamamen kapatılacak ve bu platform için sunulan destek sona erecek.

Adı birçok güvenlik açığı ile anılan ve zaman zaman geliştiricilerin saçlarını başlarını yolduran sorunlar çıkaran Adobe Shockwave Player tarihe karışıyor. Eğer özel bir anlaşma yapılmadıysa bireysel kullanıcıların bu platformu kullanması pek mantıklı görünmüyor. Ancak özel anlaşmalarla halen kullanımda olan kurumsal aboneler için uygulama desteği 2020 yılına kadar verilecek.

Zaman zaman siber saldırganların hedefi de olan Adobe Shockwave Player, tarihin sayfalarındaki yerini alacak. Günümüzde ağırlıklı olarak Adobe Shockwave Player yerine Flash Player tercih ediliyor ve kullanılıyor.

Adobe XD bedava oldu!Yazılım

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz