Xbox Series X Türkiye fiyatı zamlandı!

Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde Microsoft resmi sitesinde Xbox Series X ve Series S fiyatlarını açıklamıştı. Bu açıklamanın hemen ardından fiyatlar geri çekilmişti. İlk başta bu olanlara anlam verememiştik. Durumu Sony’nin PS5 fiyatının açıklamamasına bağlamıştık. Lakin madalyonun diğer yüzü biraz daha farklıymış.

Çünkü Microsoft’un fiyatları çekmesinden bir süre sonra konsollar üzerine getirilen ve Ekim ayında sonlanacak olan yüzde 50 ek gümrük vergisinin 1 Ocak 2021 tarihine kadar uzatıldığı açıklandı.

Muhtemelen Microsoft fiyatları yüzde 20 ek gümrük vergisinden hesapladığı için karşımıza Series X için 7.499 TL, Series S için de 4.599 TL  gibi uygun sayılabilecek bir etiket çıkarmıştı. Fakat verginin 1 Ocak tarihine kadar uzatılması tüm işleri değiştirdi.

Xbox Series X Türkiye fiyatı çıkmadan zamlandı

Geçtiğimiz saatlerde bir e-ticaret sitesi Xbox Series X ve Series S fiyatlarını yayınlayıp geri çekti. Muhtemelen fiyatlar yanlışlıkla yayınlandı. Fakat bu bile Microsoft’un çıkmamış yeni nesil konsoluna zam yaptığını bizlere gösterdi.

 

Zamlı fiyatlara göre Xbox Series X Türkiye’de 9.299 TL, Series S ise 5.399 TL’den satışa çıkacak. Yani Microsoft Türkiye yeni nesil konsoluna 1800 TL zam yaptı. Daha önce bu fiyatlar Series X için 7.499, Series S için ise 4.599 TL olarak açıklanmıştı. 

Gerçekten ilginç bir ülkede yaşıyoruz. Daha satışa çıkmayan konsollar bile zamlanabiliyor. Elbette bunlar son fiyatlar değil. Bakarsınız önümüzdeki günlerde döviz kurlarının hızlı artışından ötürü yeni bir zam daha gelebilir.

Yine üzdü: Xbox Series S ve Series X Türkiye fiyatları açıklandıOyun Sony Microsoft

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz