WhatsApp için yeni işlevsel güncelleme geldi!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp yine yeni iki güncelleme ile karşımızda. Son günlerde adından sıkça söz ettiren mesajlaşma uygulaması WhatsApp bu güncellemer ile kullanıcı sayısını artırmaya devam ediyor. WhatsApp’ın zaten aramalar için bir ara yüzü mevcuttu. Grafiksel olarak tam bir devrim niteliğinde olmasa da ekranda yeni değişiklikler mevcut. Ancak, özellikle yeni katılımcılar eklemek veya kaçırdığımız bir grup çağrısına katılmak istediğimizde harika bir özellik artık bizi bekliyor.

Bunlardan ilki, WhatsApp kullanıcılarını aradığınızda (Facetime’da gördüğünüz arayüze çok benzeyen), aradığınız seçeneği hızlı bir şekilde bulmanızı sağlayan yeni bir kullanıcı ara yüzü mevcut ve bir de zil düğmesi mevcut.

WhatsApp artık aramalar için yeni bir ara yüze sahip.

WhatsApp Beta‘daki aramalar için FaceTime’da açıkça yüklü olan yeni bir arayüze kavuştu. Yeni arayüz ile düğmeler daha fazla vurgulanıyor. Ayrıca, kullanıcıların aktif olup olmadıklarını görmek daha kolaylaşıyor. Şu anki uygulamada çok net ve çok iyi anlaşılamıyordu. Özellikle akıllı telefon ekranları çok parlak olmadığı zaman WhatsApp ekranı sönük kalıyordu.

 

Yeni güncelleme ile arama düğmesi alta taşındı artık ses, mikrofon ve video düğmelerinin yanında görünüyor. Ayrıca ekranı alttan yukarı kaydırdığınızda ise katılımcı ekle düğmesi beliriyor.

Grup çağrılarına geç mi kaldın? İstediğin zaman katıl!

Bir grup görüşmesini kaçırdığımız zaman, yöneticiden bizi geri davet etmesini istemek zorunda kalıyorduk. Artık bu zorunluluğumuz kalmıyor. Sadece bir düğmeye dokunun ve sorun hemen çözülsün.

 

En son beta sürümündeki bu yeni özellik, grup çağrıları başladıktan sonra görüşmeye katılma imkanınızı sağlıyor. Örneğin, birisi sizi bir grup aramasına davet ettiyse ve yakalayamadıysanız, üzülmeyin görüşmeye sonradan katılmak artık daha kolay. Bunu yapmak için, görüşmeye katıl yazan bir düğmeye tıklamanız yeterli olacak. Artık grup görüşmelerine dilediğin zaman dilediğin yerden katılabilirsin.

WhatsApp iyiye gidiyor ve aslında yeni özellikler gelmeye devam ediyor. Biz de bu güncellemeleri anında sizlere bildirmek için çalışıyoruz. Gelişmeleri takip etmeye devam edin

Aynı WhatsApp hesabı iki telefonda nasıl kullanılır!Nasıl Yapılır WhatsApp

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz