Türkiye’nin alacağı koronavirüs aşısında çip mi var?

Son 1 aydır tüm dünyanın gündeminde yeni geliştirilen koronavirüs aşıları bulunuyor. Bilindiği üzere İngiltere, Almanya, Amerika, Çin ve Rusya koronavirüs için aşı geliştiren ülkelerin başında geliyor.

Hali hazırda bu ülkeler aşılama listelerini oluşturmuş durumdalar. Hatta Rusya kendi bulduğu aşıyı vatandaşlarına uygulamaya başladı. Türkiye ise Çin’in ürettiği aşıyı bekliyor.

Sağlık Bakanlığı açıklamalarına göre bu aşılar 2020 bitmeden ülkemizde uygulamaya başlanmış olacak.

Türkiye’nin alacağı koronavirüs aşısında çip mi var?

İşin komik yanı ise bu aşılarda çip olduğu iddiaları. Malum Çin aşısı Microsoft’un sahibi ve kurucusu olan Bill Gates tarafından da destekleniyor. İşte söylentilerin odak noktası da tam olarak burası.

Gates’in koronavirüs hakknıdaki açıklamaları ve Çin aşısının üreticisine yüklü miktarda yatırım yapması, halk arasında bazı dedikoduların da fitilini ateşlemiş durumda.

İddialara göre Çin aşısının içerisinde Microsoft tarafından geliştirilen çipler bulunuyor.

Hatta bu konu ile ilgili sosyal medyada hayli komik iddialar da ortaya atılıyor.

 

Herşeyi bir kenara bırakırsak Bill Gates’in 65 yaş üzeri, bir sürü hastalıkla boğuşan yaşlı amca ve teyzelerin vücuduna çip yerleştirip ne yapmayı planladığı da ayrı bir soru işareti olabilir.

Sonuç olarak sosyal medyada dolaşan bu asılsız söylemlere kulak asmamanızı tavsiye ederiz. Önümüzdeki süreçte bu aşı ile daha çok saçma söylemler duyabiliriz. Fakat azıcık mantıklı düşünüldüğünde böyle bir durumun olma ihtimalinin sıfıra yakın olduğunu söylemek çok da zor değil.

Teknolojioku’ya sorun editörlerimiz yanıtlasın #3Güncel Microsoft Koronavirüs

habercinim
saniyesindehaber
memleketten haberler

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz