Türkiye uçan otomobillerde zirveye göz dikti! Evet uçan otomobil!

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara Ticaret Odası (ATO) Congresium’da kurulan Verimlilik Teknoloji Fuarı’na katıldı.

Oktay burada yaptığı konuşmasında, artık yapay zeka, otonom araçlar, robotik üretim sistemleri, artırılmış gerçeklik ve nesnelerin interneti gibi çığır açan yeni ve yenilikçi teknolojilerin insanın hayatının birer gerçeği haline geldiğini ifade ederek, açıklamalarda bulundu.

İşte Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın açıklamaları:

“Elektronikte, otonomda ve bilişimde sektöre lokomotiflik yapacak ve aynı şekilde gelişmiş olan yan sanayiye lokomotiflik yapacak ayrı bir sektörün ayağa kaldırılması. Sadece elektrikli araçlarda artık biz de varız diyen bir Türkiye’nin ötesinde bir sonraki aşamaya yaptığımız yatırımlar var. Yani uçan araçlara geldiğimizde artık dünya liderliğine oynayacak bir Türkiye göreceksiniz”

 

“Bunun katbekat fazlasını kurmak için yine çalışıyoruz, çalışacağız. 60 milyar dolarlık hacmin üzerinde 750 savunma sanayii projesi yönetiyoruz. Bu sayıyı da yine proje hacmini de yükseklere taşıyacağız. Dünyayı izleyen değil dünyanın izlediği bir Türkiye’yi hep birlikte kuracağız demiyorum kuruyoruz. 

Oktay’ın yaptığı açıklamalar, 2019 yılında Baykar tarafından tanıtımı yapılan uçan araba projesi CEZERİ’yi akıllara getirdi. Türkiye’nin ilk milli uçan araba projesi CEZERİ prototip olarak tanıtılmış ve bu konuda ciddi ses getirmişti.

Henüz bir uçan otomobil piyasası yok. Fakat olurda ileride oluşursa zirvenin sahibi şimdiden belli diyebiliriz. Biz!

2021 Fiat Egea Cross fiyatları yükseldi! İşte güncel fiyat listesi!Otomobil

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz