Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone abonelerine zam şoku! Tüm tarifelerin fiyatları arttı!

Bilindiği gibi ülkemizde uygulanan mobil iletişim tarifelerinde azami sınırlar bulunuyor. Bu azami sınırlar sayesinde operatörler tarife ücretlerine kafalarına estiği gibi zamlar yapamıyorlar.

HaberTürk’ten Necdet Çalışkan‘ın haberine göre geçtiğimiz yıl Nisan ayında mobil şebekelerden mobil şebekelere aramalar için uygulanan azami ücret dakikada 68.69 kuruştu. Bu yıl ise yeni gelen zamla bu fiyat 80.64 kuruşa yükseldi. BTK tarafından yapılan açıklamada hemen her kalemde fiyatların arttığı görünüyor. Dilerseniz geçtiğimiz yıl Nisan ayında uygulanan fiyatlarla, bu yıl Nisan ayında uygulanmaya başlayan fiyatlara aşağıdan göz atarak kısas yapabilirsiniz.

 

Bu fiyatlara yüzde 18 oranındaki KDV ve yüzde 10 oranındaki ÖİV’nin dahil olduğunu da belirtelim. Bu yılki fiyatları baz aldığımızda mobil iletişim ücretlerine son 1 yıl içerisinde yüzde 17.4 oranında zam yapıldığını görüyoruz.

Elbette hali hazırda pek çok kişi sabit tarifeler kullandığı için bu zamları önemsemeyebilir. Fakat tahattüt süreniz bittiğinde operatörünüz size bu zamları göz önüne alarak yeni bir ücret teklif edecektir. Böylece mevcutta kullandığınız paketi, yeni dönemde yüzde 17.4 oranında zamlı bir şekilde kullanmış olacaksınız.

Operatörünüz bu fiyatları hemen tarifenize yansıtmasa bile, önümüzdeki süreçte öyle ya da böyle bu zamlar bir şekilde sizin cebinize yansıyacaktır.

WhatsApp’a gelecek yenilikler açıklandı! Bu özelliklere bayılacaksınız!Mobil Türk Telekom Turkcell

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz