TP-Link EAP225 testlerde rakiplerini geride bıraktı

Wi-Fi pazarında dünya lideri olan TP-Link, son yıllarda kurumsal ağ çözümleri alanında da iddialı. Özellikle EAP serisi erişim noktaları (access point) ile otel, AVM, hastane, okul gibi işyerlerinde dünya genelinde iyi bir pazar elde eden şirketin başarısının ardında kalite, performans, kolay kullanım ve uygun fiyat stratejisi yer alıyor. EAP serisinin yüksek performansı, bağımsız kişi ve kurumlar tarafından da test edilerek kanıtlandı. SmallNetBuilder’de yayınlanan bir araştırmada, TP-Link’in EAP225 V3 modeli, hem rakip markaların ürünlerini hem de daha önce test edilen ürünün önceki versiyonu olan EAP225 V2’yi geride bırakarak ilk sırada yer aldı.

TP-Link EAP225 testlerde rakiplerini geride bıraktı

Duvara ve tavana kolayca monte edilen güçlü bir erişim noktası olan EAP225 V3, çift bant desteği ve MU-MIMO teknolojisine sahip, geniş ve hızlı bir WiFi sağlayan bir ürün. AC standardını destekleyen ürün, toplamda 1350Mbps kablosuz hızlara ulaşabiliyor. Yayınlanan test sonucuna ilişkin makalede yazar, genelde mevcut cihazların yeni modellerinde yaşanan ‘hayal kırıklıklarının’ EAP225’in yeni versiyonunda görünmediğini; aksine önceki versiyona göre cihazın oldukça iyi performans sergilediğini belirtiyor.

Yapılan performans testlerinde EAP225 V3, rakip markaları ve V2’yi geride bırakıyor. EAP225 ve rakip modellere ‘hroughput’ ve ‘gecikme’ testleri yapıldı. Bu testlerde en iyi sonuçları alan EAP225 V3, diğer marka erişim noktalarını ve önceki versiyon olan EAP225 V2’yi geride bırakarak ilk sıraya yerleşti. Hem 5GHz hem 2.4GHz bantlarında yapılan gecikme testlerinin tümünde en düşük gecikme değerlerini alan ürün, throughput testlerinde ise en yüksek değerleri elde etti. Bu sonuçlarla tüm rakiplerini geride bırak erişim noktası, performans açısından rakipsiz olduğunu kanıtladı.

TP-Link Archer VR400 incelemeDonanım

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz