Apple yeni iPad mini modelini tanıttı. İşte özellikleri ve fiyatı!

25 Mart tarihinde yeni ürünlerini kullanıcılarına tanıtması beklenen teknoloji devi Apple, beklentilerin aksine yine bir sürpriz yaptı. Apple Store’u kısa süreliğine bakıma aldığını duyurmasıyla bir anda teknoloji dünyasının gündemine oturan şirket, yaptığı bu duyurunun ardından kullanıcılara yeni iPad mini’yi tanıttı ve ilgileri üzerinde toplamayı başardı.

Apple yeni iPad mini modelini tanıttı. İşte özellikleri ve fiyatı!

Appleyeni iPad mini modelinde önceki modelin tasarımını değiştirmeden, kullanıcılarına Gümüş, Uzay grisi ve altın renk seçeneklerini sunuyor. Özellikleriyle ses getirecek olan modelin kullandığı yeni nesil A12 Bionic işlemci ile daha güçlü özelliklere kavuştuğu gözleniyor.

Yeni nesil A12 Bionic işlemci ile AR özelliklerine kavuşturulan yeni iPad mini modelinde, özellikle Apple Pencil’ın gelişmiş özelliklerinin artık kullanılabilecek olması, kullanıcıların not alma özelliğini kullanabilmeleri açısından önemli bir gelişme olarak görülüyor.

DCI-P3 geniş renk yelpazesini destekleyen, 500 nit parlaklık değerine sahip ve 7.9 inç büyüklüğündeki Retina ekranlı model, 1536 x 2048 piksel çözünürlüğünde ve 324 ppi piksel yoğunluğuna sahip olarak kullanıcılara sunuldu.

6.1 mm kalınlığında ve 300.5 gram ağırlığındaki bu model, Touch ID desteğine sahip olmasının yanında stereo hoparlöre de sahip.

Yeni nesil A12 Bionic işlemciye sahip model de, grafikler için 4 çekirdekli Apple GPU’su kullanılırken, cihaz toplamda 6 çekirdeğe sahip ve bunlardan 2.5 GHz hızındaki 2 çekirdek üst seviyelerde performans gösterirken, 1.6 GHz hızındaki 4 çekirdek ise daha düşük güç tüketimine sahip.

iPad mini özellikleri

5124 mAh’lik bir batarya ve 10 Saat kullanım süresine sahip yeni iPad mini, 64 ve 256 GB hafızaya sahip seçenekleri ve 2 GB RAM ile kullanıcılara sunuldu.

FULL HD 30 FPS video kayıtları yapabilen kameralara sahip modelin, ön yüzünde 31mm’lik f/2.2 diyafram değerine sahip 7 Megapiksel çözünürlükte selfie kamerası yer alırken, arka kısmında ise otofokus özelliği de bulunan 32 mm’lik f/2.4 diyafram değerine sahip 8 megapiksel çözünürlüğünde tek bir kamera yer alıyor.

Yeni iPad mini 2019 Türkiye fiyatları

Apple, tarafından yapılan açıklamada yeni iPad mini 64 GB modelinin Türkiye’deki başlangıç fiyatının 2.799 TL olacağı, 256 GB modelin fiyatının 3.899 TL olacağı ve bu iki modelden farklı olarak WiFi + Hücresel özelliğine sahip 256 GB’lık modelin fiyatının ise 4.899 TL olacağı duyuruldu.

Apple Store bakıma girdiGüncel

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz