Tosuncuk Mehmet Aydın parayı katlamış!

Geçtiğimiz günlerde Brezilya’da teslim olan ve Türkiye’ye getirilen Çiftlik Bank kurucusunun emniyette verdiği ifade ortaya çıktı. Buna göre Mehmet Aydın topladığı paraları Bitcoin’e yatırarak birkaç katına çıkardığını iddia etti.

Hürriyet Gazetesi’nden Musa Kesler’in haberine göre Tosuncuk lakaplı Mehmet Aydın, emniyette verdiği ifadesinde “Bitcoin’e yatırım yaptım, 10 kat arttı” dedi ve kazandığı paranın raporda belirtilen borç miktarını ‘kat kat’ karşılayabileceğini söyledi.

Aydın’ın ifadesine göre Çiftlik Bank mağdurlarından Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) raporlarında belirtilen miktardan çok daha fazlası toplandı. Aydın’ın ifadesinde 1.5 milyar TL’yi Bitcoin’e yatırdığını söyledi ve elindeki parayı birkaç katına çıkardığını belirtti. Ancak bu ‘birkaç katın’ ne kadar olduğu konusunda detay vermedi.

Aydın, Bitcoin konusunda yatırımlarının olduğunu ve Akhisar’da bulunan Bitcoin madencilik tesisisin Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yetkilileri tarafından ziyaret edilmesini de belirtti. Aydın kimseye kar payı vaad etmediğini de belirterek “Bitcoin tarihten bu güne 10 kat daha değer kazanmıştır. Bu da raporda iddia edilen 2 milyar 971 milyon 905 bin liralık ödemeyi kat ve kat karşılamaktadır. Ancak üyelere kesinlikle sistem üzerinden bu miktarda kâr vaadinde bulunmadım.” dedi.

Tosuncuk Mehmet Aydın’ın ilk ifadesi ortaya çıktıGüncel Bitcoin

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz