Thodex’in kurucusuna Arnavutluk’ta operasyon!

Faruk Fatih Özer‘in kurduğu kripto para borsası Thodex’teki hesaplarda bulunan 2 milyar dolar ile yurtdışına kaçtığı belirlenmiş ve hakkında Interpol tarafından kırmızı bülten çıkarılmıştı. Türkiye’de de Thodex’e yönelik birçok operasyon düzenlenmiş, eş zamanlı operasyonlarda çok sayıda bilgisayar ve veri cihazına el konulmuştu. Aynı zamanda şirket çalışanlarının da ifadesi alınmıştı.

Bugün itibariyle Arnavutluk Emniyet Genel Müdürü de Arnavutluk’a kaçtığı belirlenen Fatih Özer’in kaldığı otelin tespit edildiğini belirtti. Otele yapılan operasyonda Faruk Fatih Özer daha önce kaçtığı için yakalanamadı.

 

Olay ile irtibatlı olduğu belirlenen 78 kişinin yakalanması için başta İstanbul olmak üzere 8 ilde eş zamanlı operasyon düzenlendi. Yapılan operasyonda şu ana kadar 62 kişi gözaltına alındı. Emniyetin açıklamasına göre şirket merkezinin bulunduğu Kadıköy’de de birçok döküman ve dijital materyala el konuldu.

Faruk Fatih Özer dün Thodex internet sitesi aracılığı ile dün kaçmadığını, yaşanan mali sorunlardan dolayı böyle bir önlem alıp herkesin zararının telafi edileceğini duyurmuştu. Fakat daha önce Kairos, Questra ve Çiftlikbank dolandırıcılıklarında da bu tip dolandırıcılık sonrası oyalama taktiklerine şahit olduğumuz için çok ümitli olmayın deriz. Yine de Özer’in çok daha güvende olacağı ülkeler yerine neden Arnavutluk’a kaçtığı konusu tamamen bir soru işareti olarak duruyor. Siz ne dersiniz, bu sizce de yine bir oyalama taktiği mi? Yorumlarda bizimle paylaşmaktan çekinmeyin.

Bir yerli kripto para borsası daha işlemleri durdurdu!Kripto Para Ethereum Bitcoin Thodex

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz