Thodex skandalı büyüyor! Sahibinin kaçtığı iddia ediliyor!

Bugün öğle saatlerinde haberini yaptığımız Thodex kripto para borsası ile ilgili iddiaların ardı arkası kesilmiyor. Teknolojioku olarak sizlere aktardığımız haberin ardından şirket Twitter hesabından açıklama yapmış ve devir sürecinde olduklarını iddia ederek 4-5 güne işlem yapmaya başlayacaklarına dair bizce ‘garip’ bir duyuru paylaşmışlardı.

Thodex skandalı büyüyor! Sahibinin kaçtığı iddia ediliyor!

Konuyla ilgili olarak akşam saatlerinde yeni gelişmeler yaşandı ve şirketin sahibi Faruk Fatih Özer’in yurtdışına kaçtığı iddia edildi. Henüz konu hakkında resmi bir açıklama bulunmasa da şirketin merkezine gidenlerin ellerinin boş döndüğü de gelen haberler arasında yer alıyor.

Bazı yorumlarda yeni bir Çiftlik Bank vakası ile karşı karşıya kalındığı belirtilirken kripto para borsasının denetim ve regülasyonlara tabi olmaması bu tarz sorunların ilerleyen günlerde de olabileceğini gösteriyor.

Halen Thodex borsasında kripto parası olanların işlem yapamadığını belirtelim. Bu durumun ne zaman düzeleceği ise bilinmiyor. Konuyla ilgili detaylar geldiğinde siz Teknolojioku takipçileri ile paylaşacağımızı da belirtelim.

Şimdi ne olacak?

Eğer şirketin sahibi ortadan kaybolduysa ve şirkete ait varlıklar da ortada yoksa uzun ve sancılı bir sürecin başlayacağını söyleyebiliriz. Gelen haberlere göre Thodex‘te 120 bin dolar para yatıranların bulunduğu söyleniyor. Bu miktarda parayı geri almak mevcut şartlarda çok kolay olmayacaktır. 

Suç duyuruları başladı

Öte yandan şirketle ilgili suç duyuruları da yapılmaya başlandı. Bu duyurularından biri Avukat Onur Evren Kılıç’tan geldi. Kılıç Twitter hesabından yaptığı paylaşım ile suç duyurusunda bulunduklarını açıkladı. Paylaşımda Thodex‘in sahibi olduğu Koindesk A.Ş yetkilileri için yurt dışına çıkış yasağı ve şirket hesaplarına el koyma talep edildi dendi.  

 

Çiftlik Bank ödemelerinin yapılması imkansızGüncel Twitter

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz