Tesla Model S Plaid’den Cyberpunk 2077 süprizi!

En çabuk hızlanan otomobil sloganını kullanan ve eğlence sistemindeki RDNA 2 grafik teknolojisi ile merak uyandıran Tesla Model S Plaid versiyonu bu hafta ilk paketini teslim etti. Bu teslimden sonra aracın heyecan verici oyun performansı da ortaya çıktı.

PS 5 performansı

Elon Musk‘ın PS 5 performansı olarak adlandırdığı ve sır olarak saklanan yonga teknolojisi geçen hafta Lisa Su tarafından tanıtılmıştı. RDNA 2 teknolojili bir APU mimarisinden oluşan özelleştirilmiş bir sistemin kullanıldığı yonga seti çok iddialı duruyor.

Otomotiv sektöründe artık rekabet motor teknolojilerinden çok işin yazılım teknolojileri kısmına doğru kaymaya başladı. Bunun içim Elon Musk önden hazırlıklar yapmaya başladı.

Elon Musk aracın basit türde oyunları oynatmasından ziyade onu adeta bir oyun odasına çevirmeyi hedefliyor. Teslanın şu anki amacı şarj molası gibi bekleme alanlarında AAA sınıfı oyunları oynatarak farklılık kazanmak. Büyük hitimalle sonraki dönemlerde farklı oyun paketlerini içeren abonelikler de sunulacak.

Efsane isim Jim Keller’ın önderliğinde geliştirilen üçüncü nesil yonga sistemi 10TFLOPS seviyesinde performans sunabiliyor. Elbette iş sadece donanım geliştirmekle bitmiyor. Oyunların optimizasyonu için geliştiriciler ile temasta olmak gerekiyor. Anlaşıldığı üzere Elon Musk bunu da yapmış gibi duruyor.

Tesla Model S Plaid teslim töreninde araç ile sahneye giriş yapan Elon Musk, ana ekranda Cyberpunk 2077 oynatan sürücülerin videosunu paylaştı. Oyun bu sistemde 60fps hızıyla oynanabiliyor. Muhtemelen daha fazla oyun bu sistem için optimize edilecek. Bazı sızıntılarda direksiyon simidine birebir benzeyen bir kontrolcü de ortaya çıkmıştı. Bu da abonelik paketlerinin içerisinde yer alabilir.

Tesla Model S Plaid versiyonu 140000$ seviyesine kadar çıkıyor. Paket içerisinde 840Km menzil, 320Km saat hızı, kabin içi ve dış kısımda tasarım iyileştirmeleri, sektörün en iyi aerodinamik yapısı ve 0’dan 100 km/s hıza 2 saniyeden daha kısa sürede ulaşabilme, ki rekor 2.1 saniye ile Porsche 918 Spyder modelinin elindeydi, şeklinde özellikler yer alıyor.

Tesla’ya ceza kesildi!Güncel Tesla

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz