Spotify geri adım attı. RTÜK’e başvurdu!

Geçtiğimiz günlerde yürürlüğe giren yeni bir yasal düzenleme ile internet ortamında yayın yapan platformlar RTÜk denetimine girmişti. Düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle beraber platformlar lisans almak için RTÜK’e başvurmaya başlamıştı. Ancak dijital müzik platformu Spotify lisans başvurusunda bulunmamış ve RTÜK de platforma başvuruda bulunmak için 72 saat süre tanımıştı. Bu sürenin bitmesine 4 saat kala Spotify resmi olarak lisans başvurusunda bulundu.

Spotify geri adım attı. RTÜK’e başvurdu!

Konuyla ilgili ilk açıklama RTÜK üyesi İlhan Taşçı’nın Twitter hesabından yapıldı. Daha sonra RTÜK tarafından yazılı bir açıklama ile Spotify’ın resmi başvuruda bulunduğu belirtildi. RTÜK açıklamasında şunlara değinildi:

“Mevzuatımız gereği müzik alanında isteğe bağlı yayın hizmeti veren uluslararası bir kuruluş olan Spotify yasal süre içerisinde müracaatını yapmış ve lisanslama süreçleriyle ilgili hazırlıklara başlamıştır. Gerek ulusal gerekse uluslararası medya kuruluşları ile daima yasal çerçevede yapıcı ve diyaloga açık bir iletişim yürüten üst kurulumuz bundan sonra da aynı tavrını korumaya devam edecektir. Görsel ve işitsel medyaya destek olmayı misyon edinen RTÜK, yayıncılara rehber olmayı daima sürdürecektir.” 

RTÜK’ten Spotify’a ikinci uyarı!Güncel Twitter Spotify

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz