Samsung OLED TV için şaşırtan karar!

Koreli dev üretici Samsung, tüm teknoloji üreticileri gibi üretimin her bandından kaynak sıkıntısı çekiyor. Bir diğer koreli dev olan LG’in panellerini kullanacağı son sızıntılar arasında.

OLED TV’lerinde tüm teknoloji alanlarında olduğu gibi kaynak sorunu çeken Samsung, Bir milyon ünite panel ihtiyacı olduğunu raporlamıştı. İki şirketin aralarında şartlı olarak imzalanan anlaşmaya göre 2021 yılı kalanında bir milyon ünite, 2022 yılında ise dört milyon ünite gibi devasa sayılar söz konusu.

İki koreli şirket de, geçtiğimiz dönemde bazı bölümlerde iş modellerini değiştirmeye gitmişti. Yeni iş modellerine göre LCD TV’lere olan önceliklerini arttıracaklarını biliyorduk.

LCD konusunda panel üreticilerinin çoğu Çinli şirketler olmasından dolayı, bu yeni iş modeli sıkıntıya girmiş gibi görünüyor. Öyle ki, iş modelleri tekrardan yüksek kar odaklı OLED TV’lere dönmüş durumda.

 

OLED Pazarındaki dominant rol oynayan LG, geçtiğimiz yıl toplamda 25 milyon panel üretmiş, bunun 8 Milyonu ise OLED konumundaydı. Samsung, bu dönemde daha çok yeni teknolojilerine odaklanmıştı. Hibrit QD-OLED teknolojisini 2021 sonunda televizyonlarında görmüştük.

Eğer söylentiler doğruysa yıl bitmeden LG panele sahip Samsung OLED TV’leri görmeye başlayacağız.

Samsung ile LG’nin birlikte çalışmaları bir ilk değil. Daha önce LCD panel üretiminde de yine ortak bir çalışmaya gidilmişti.

Dedikoduların ve sızıntıların ardından iki şirketten de resmi bir açıklama gelmiş değil.

iPhone’da Android deneyimi! Samsung yaptı oldu!Mobil Samsung LG

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz