Oppo değiştirilebilir kamera modülü patenti aldı!

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte akıllı telefonlarda da birçok yenilik ortaya çıkıyor. Bir süredir geliştirilen ekran altı selfie kameraları, akıllı telefon ekranlarında daha güzel bir görünümün önünü açıyor.

Yakın zaman önceyse 91Mobiles Oppo’nun yerinden çıkabilen ve değiştirilebilen bir kamera kurulumu patenti aldığını ortaya çıkardı. Bu sayede kullandığınız cihazı değiştirmeye gerek kalmadan daha yüksek özellikli kamerayı cihazda kullanabilmek hedefleniyor.

Oppo değiştirilebilir kamera modülü patenti aldı!

Oppo’nun aldığı patente göre, iki sensörden oluşacak kamera modülü USB-C, WiFi ve Bluetooth gibi bağlantı seçeneklerine sahip olacak. Ayrıca modülün kendine ait bir bataryası olacağı da bildiriliyor. Oppo’nun bu patent üzerinde ilerleyip ilerlemeyeceği ise gizemini koruyor. Ekran altı ön kameraların geliştirilmesinde, birkaç zorluğun ortaya çıkmasıyla birlikte geliştirmeler çıkarılabilir bir kamera modülüne doğru kayabilir. 

 

Şimdilik çıkarılabilir kamera modülünün üretilmesi zor gibi gözükse de, teknolojinin ne kadar hızlı geliştiğini de unutmamak gerek. Bu kamera modülü, kullanıcıların akıllı telefonunun kamerasını çıkarıp yerine daha yüksek özellikleri olan bir modülün takılmasının önüne açıyor. Ayrıca akıllı telefondan kamerayı çıkarıp farklı açılarda fotoğraf ve video da çekebilmeye de imkan sağlıyor. Zaten  günümüzde birçok kullanıcı da modüler ürünleri daha çok tercih ediyor.

Sizin böyle bir kamera modülü hakkında düşünceleriniz neler? Dilediğiniz taktirde akıllı telefonun kamerasını yerinden çıkarıp, daha farklı açılarda fotoğraf ve video çekebilme imkanı nasıl olurdu? Düşüncelerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

LG katlanabilir telefonu ile geliyor! Mekanın sahibi geri geldi!Mobil OPPO

vin haber
gözcü ordu
kitaplarbul

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz