Macbook Pro için heyecan verici iddia!

Bu yıl tanıtılması beklenen yeni Macbook Pro ile ilgili bazı iddialar ortaya atıldı. Apple‘ın geçen sene Macbook Air‘da Apple Silicon işlemci kullanması büyük bir değişim olmuştu. Bu değişimin devamı olması beklenen yeni Macbook Pro, çok yakında tanıtılabilir.

Yeni Macbook Pro’nun 7  Haziran’da tanıtılması bekleniyor

Apple, 7 Haziran tarihinde WWDC 2021 etkinliğini düzenleyecek. Her yıl düzenlenen ve yazılımsal yeniliklerin tanıtıldığı etkinlikte bazen yeni cihazlara ait bilgilere de erişiyoruz. MacRumors‘un yayımladığı araştırma raporuna göre yeni Macbook Pro, 7 Haziran’da tanıtılacak. Raporda asıl dikkat çeken şey ise bilgisayarın işlemcisi. Geçen yıl çıkan Macbook Air’de Apple M1 işlemcisini görmüştük. İlgili rapora göre 2021 model Macbook Pro’da Apple M2 işlemcisi olacak.

Şimdiye kadar çıkan söylentilere göre bu işlemcinin M1X olarak da adlandırılabileceği söylense de M2 ismi daha olası duruyor. Yeni Macbook Pro’da M2 işlemci olmasa bile M1 işlemci olmayacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Aynı rapora göre yeni Macbook Pro, bu yılın ikinci çeyreğinde satışa sunulacak. Ancak hala devam etmekte olan çip kıtlığı yüzünden bu tarih 2021’in sonlarına, belki de 2022’nin başlarına kadar gecikebilir.

2021 model Macbook Pro ile ilgili heyecan verici bir iddia ise mini-LED teknolojisine sahip bir ekranla birlikte geleceği yönünde. 12.9 inçlik iPad Pro‘da bu teknolojiye sahip bir ekranı görmüştük. Daha az güç tüketerek daha canlı renkler sunan bu yeni teknolojiyi yeni nesil Macbook’ta da görebiliriz.

Pazartesi günü başlayacak olan WWDC 2021’de İOS 15 de dahil olmak üzere bir pek çok sürprizle karşılaşmayı bekliyoruz. Bunların arasında yeni nesil Macbook Pro’nun olup olmayacağı ise büyük bir merak konusu.

iPad Pro 2022’de muhteşem özellik!Mobil Apple iPad

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz