LinkedIn olayında yeni gelişme!

Linkedin bildiğiniz üzere çok geniş kullanıcı altyapısı’na sahip bir platform. Kullanıcılar bu platformda iş hayatları ile alakalı bilgileri girerek platformda hesap açıp buradan iş bulma imkanına veya iş alma imkanlarına sahip olabiliyorlar. Birçok ünlü ismin ve önemli firmaların CEO’ları hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceğiniz Linkedin platformu geçenlerde hırsızlıkla gündeme gelmişti.

Bu gelişmelerden sonra açıklamalar yapan firma sorunu çözdüklerini, kullanıcılardan özür dilediklerini açıklamıştı.Ancak çalınan veriler, olayı gerçekleştiren şahsın elindeydi ve 5 bin dolardan verileri satılığa çıkartmıştı.

İşte olayı gerçekleştiren bu şahıstan bir açıklama geldi. BBC‘ye verdiği demeçte açıklamalar yapan kişi olayı eğlence için yaptığını söyledi.

Eğlence için 700 milyon hesap hackledi 

 

Yaptığı demeçte adının “Tom Liner” olduğunu söyleyen hacker, bu işi eğlence olduğu için yaptığını açıkladı. Aslında böyle hackerlerin tek kazanç kaynağı bu şekilde. Kötü niyetli hackler olarak tabir edilen hackerlar böyle geçimlerini sağlıyorlar.

Açıklamalarında kendisini asla kimsenin bulamayacağını söyleyen hacker, aslında pek de yabancı birisi değil. Daha önce Facebook gibi sosyal medya platformlarında da bu işleri yapan birisi. Facebook‘da yaptığı yöntemi eğlence olsun diye Linkedin’de denemek istediğini söyleyen Liner, başarılı olunca verileri ele geçirmiş. Elinde bu ağlardan elde ettiği büyük veritabanı olduğunuda dile getirdi.

Ele geçirmiş olduğu verileri bir forum sitesinde sattığını söyleyen hacker bundan dolayı mutlu olduğunu söylüyor. Verileri satın alan kişileri ise Mutlu Müşteriler olarak isimlendiriyor. Verileri sattığı müşterilerinin bu veriler ile ne yapacağını söylemeyen hacker, verilerin kötü amaçlı bilgisayar korsanları tarafından kullanılabileceğini söyledi.

Yaptığı demeçte kendine çok güvendiğini dile getiren hacker “İyi eğlenceler” diyerek sözlerini noktaladı.

Bu gelişmeler hakkında ne düşünüyorsunuz?

LinkedIn artık Microsoft’un!Güncel Facebook

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz