İşlemci ile mining yaptık! En kötü bilgisayarla bile yapabilirsiniz!

Günümüzde pek çok kişi ASIC makinalarla yada GPU yani ekran kartlarıyla madencilik yapıyor. Fakat ASIC makinalara ve GPU’lara göre daha az tercih edilse de CPU yani işlemcilerle de madencilik yani mining yapmak mümkün.

Peki ama nasıl? İşlemci ile mining nasıl yapılır? Aslında bu sorunun cevabı son derece basit. Zaten aşağıdaki videoda bu işlemin nasıl yapılacağını sizlere detaylı bir şekilde anlattık.

Asıl merak edilen soru ise işlemci ile hangi coin’in kazılacağı. Malum söz konusu GPU olduğunda kullanıcıların kazım yapabileceği pek çok coin bulunuyor. Fakat iş CPU yani işlemciye geldiğinde bu sayı hayli azalıyor.

Günümüzde CPU ile madencilikte en çok tercih edilen ve en çok kar bırakan coin Monero diyebiliriz. Monero’yu çıkarması ise hiç de zor değil.

Dilerseniz bu konu ile ilgili videoya aşağıdan göz atabilirsiniz.

İşlemci ile mining yaptık! En kötü bilgisayarla bile yapabilirsiniz!

 

Videoda da görüldüğü üzere CPU yani işlemci ile madencilik yapmak hiç de zor değil. Çok eski bir bilgisayarınız da olsa basit bir şekilde madencilik işlemlerini başlatabiliyorsunuz. Burada önemli olan unsur CPU ile madencilik yaparken, PC’yi çok fazla yormamanız.

GPU ile madencilik esnasında yaptığınız işlemler kazımın hızını etkilemiyor. Fakat söz konusu CPU olduğunda iş tamamen değişiyor diyebiliriz.

Kafanıza takılan soruları bu videonun altına yorum olarak bırakabilirsiniz.

MIUI 12.5 için tarih verildi! İşte güncellemeyi alacak ilk modeller!Mobil

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz