iPad mini 5 dayanıklılık testinde!

Tablet sektörünün kurucu isimlerinden biri olan Apple’ın, kısa süre önce tüm dünya ile aynı anda ülkemizde de satışa sunduğu iPad mini 5 sağlamlık testine tabi tutuldu. Peki Apple’ın yeni mini tableti ne kadar sağlam? Gelin ayrıntılara haberimizden göz atalım.

iPad mini 5 dayanıklılık testinde!

Teknoloji devi Apple’ın kısa süre önce tanıtımını gerçekleştirdiği, rakiplerine kıyasla küçük ekranda üst seviye performans sunan iPad mini 5 için dayanıklılık testi yayınlandı. Bu arada Apple’ın uzun bir aradan sonra güncellediği yeni iPad mini modelinin, artık Apple Pencil ile birlikte de kullanılabildiğini belirtmeden geçmeyelim.

Çoğu zaman olduğu gibi ekran çizilmesi ile başlayan dayanıklılık testinde, yeni iPad mini’nin ekranı beşinci seviyeye kadar mukavemet gösterirken, altıncı seviyeden itibaren ciddi çizikler oluştuğu gözlendi. Cihazın ekranında Corning’e ait herhangi bir koruma teknolojisi kullanılmazken, sadece çizilmeye dayanıklı cam olarak ifade ediliyor. 

Ne kadar dayanıklı olduğu merak konusu olan iPad mini 5‘in dayanıklılık testi, çoğu zaman YouTube kanalında akıllı telefonları ve tabletleri zorlu bir sağlamlık testine sokan JerryRigEverything  tarafından sunuldu.

Sonucun hiç de iç açıcı olmadığı gözlendiğini söyleyebileceğimiz tablet modeli iPad mini 5, kolaylıkla bükülebiliyor ve yeniden kolaylıkla eski haline geri getirilebiliyor. Sanırım bu bağlamda model, katlanılabilir cihaz kavramını oldukça yanlış anlamışa benziyor.

Cihazın ön kamerası ve Touch ID sensörü dayanıklı yapısını gözler önüne sererken, arka kameranın ise tornavida ile kolaylıkla hasar alabildiği gözleniyor. Ayrıca iPad mini 5’in metal kasasının bıçakla kolayca çizildiğini ve renk ayrımını rahatlıkla görebiliyoruz. Ekran ise ateşe maruz bırakıldığında bir leke oluştuğu gözleniyor, leke daha sonra büyük oranda yok olsa da ekranda küçük de olsa bir hasar bırakıyor. 

Gelin bu testi aşağıdaki videodan hep birlikte izleyelim.

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz