İngiltere iftiranın dozunu kaçırdı!

Birleşik Krallık hükümetinin yayınladığı resmi bir raporda. Huawei‘nin ülkedeki varlığını kınayarak, Çin komünist partisiyle gizli bir anlaşma yaptığını gösteren kanıtları olduğunu açıkladı.

İngiltere iftiranın dozunu kaçırdı!

İngiltere‘nin yayınladığı rapor karşısında, Huawei‘den cevap gecikmeden geldi. Raporun güvenilirlikten uzak olduğunu ve gerçeklerden çok iftiraların yer aldığını söyleyen bir yanıt verdi. BBC‘nin bir sözcüsü, ”İnsanlar bu suçlamaları gördüğün de  son 20 yılda Huawei‘nin ülkeye kattıklarını hatırlayacak” dedi.

Birleşik Krallık hükümetinin alt meclisi de, Huawei‘nin Çin hükümeti tarafından finanse edildiğini, bu sayede şirketin ürünlerini çok ucuz fiyatlara satmaya olanak sağladıklarını söyledi. Komite, raporda “Aksine açıklamalarına rağmen Huawei‘nin Çin devleti ve Çin Komünist Partisi ile güçlü bir şekilde bağlantılı olduğu açık” sonucuna vardı.

 

Şu anda, Birleşik Krallık şirketlerinin Huawei ile 5G teknolojilerinin ticaretini yapmaları yasaklandı. 2027 yılına kadar, Huawei‘nin kurulu olan baz istasyonlarını kaldırması istenilen bir bildiri yayınlandı. Birleşik Krallık alt meclisi, bildiride geçen  tarihi 2025‘e çekmeye çalıştığında, BT ve Vodafone temsilcileri bu tür hareketlerin sinyal kesintilerine neden olabileceğini söyledi.

Bazı milletvekilleri, Birleşik Krallık’ta Huawei‘yi engellemenin ekonominin diğer sektörlerine kötü yönde yansımaları olabileceği konusunda uyardı. Bu nedenle rapor, başka telekom ekipmanı tedarikçileri olmasını sağlamak için müttefiklerle daha fazla çalışma yapılmasını tavsiye ediyor.

Galaxy Z Fold 3 RGB şeridi geliyor!Mobil Huawei 5G

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz