Huawei adeta çöktü! İşte 2021’de sattığı telefon miktarı

Huawei, 2020’nin ikinci çeyreğinde dünyanın en büyük akıllı telefon üreticisi oldu, ancak üç ay sonra Samsung yeni lider olarak yerini aldı. Huawei’nin gönderileri altı ay sonra düşmeye başladı.

Huawei’nin akıllı telefon gönderileri 2021’in ilk çeyreğinde düştü 

 

Counterpoint Research’ün yeni yayınlanan piyasa verilerine göre, Shenzhen merkezli marka 2021’in ilk çeyreğinde küresel akıllı telefon sevkiyatlarının sadece %4’ünü oluşturdu. Dokuz ay öncesine kadar bu rakam %20lerdeydi. Yeni rakamlar, Huawei’nin küresel akıllı telefon pazar payının üç yıl içinde yalnızca ikinci kez %10’un altına düştüğünü gösteriyor.

Huawei Honor alt markasını 2020’nin sonlarında sattı. Honor olmadan Huawei, 2021 yılının ilk çeyreğinde altıncı en büyük akıllı telefon üreticisiydi, ancak yakında daha da geride kalacak .Realme de ayrıca %4 pazar payına sahipti ancak Realme hala Google’ın hizmetlerine erişebiliyor ve Çin dışında gelişen bir akıllı telefon işine sahip.

En önemlisi, Realme Qualcomm ve MediaTek’ten 5G yonga setlerine de erişime sahip. Huawei bunu yapamıyor, bu yüzden marka yakın zamanda yeni nesil P50 amiral gemilerini sergiledi ancak kesin bir çıkış tarihi vermedi. Ayrıca bugünün raporunda, sevkiyatlar açısından bölgelere göre akıllı telefon markası performanslarının kısa bir dökümü de yer alıyor.

Rapora göre, Kuzey Amerika’da Apple egemen oldu. Sezonluk bir satış düşüşü yaşanmasına rağmen, ilk çeyrekte sevkiyatların %55’ini oluşturdu. Samsung, %28 ile ikinci sırada yer aldı. Pazar payının geri kalan %17’si esas olarak üç şirket – LG, Motorola ve Alcatel arasında bölündü. LG, sevkiyatların %7’sini oluşturuyordu, ancak artık piyasadan kalıcı olarak çıkmaya hazırlanıyor. Motorola, segmentin %5’ini ve Alcatel’in %1’ini kapsıyor. Önümüzdeki çeyreklerde hangi şirketlerin LG’nin satış payını alacağını göreceğiz.

Türkiye’nin en değerli markası açıklandı! Bim rakiplerine fark attı!Güncel Samsung Google Apple Huawei Honor realme LG 5G Alcatel Qualcomm MediaTek

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz