Google Türkiye’den rekor ceza açıklaması!

Rekabet Kurumu dün haksız rekabet yüzünden Google’a 196.7 milyon ceza kestiğini açıklamıştı. Bu yıl Rekabet Kurumu tarafından verilen ikinci ceza olan bu rekor rakamla ilgili olarak açıklamada bulundu. 

Buna göre, Rekabet Kurumu, 12 Kasım 2020 tarihli kararı ile Google’ın, “genel arama sonuçlarının en üstüne, reklam niteliği belirsiz olarak ve yoğun bir şekilde metin reklamlarına yer vererek kendisine reklam geliri getirmeyen organik sonuçların içerik hizmetleri pazarındaki faaliyetlerini zorlaştırmak suretiyle 4054 sayılı Rekabetin Korunması Hakkında Kanun’u ihlal ettiği” sonucuna ulaştı. Bu karar sonucunda da şirkete ceza verildi. 

Google Türkiye’den rekor ceza açıklaması!

Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Google, Rekabet Kurumu ile çalışmaya devam edeceğinin altını çizdi. İşte Google’ın Teknolojioku’ya gönderdiği yazılı açıklama:  

 “Kullanıcılar, Google‘dan güvenebilecekleri ve yüksek nitelikli arama sonuçları sunmasını bekliyor. Biz de kullanıcılarımızın bu beklentisi doğrultusunda onlara en ilgili yanıtları sunarken arama sonuçları ile değil, reklam gösterimlerimizle gelir elde ediyoruz. Google üzerindeki her reklam açık bir şekilde işaretlenerek diğer arama sonuçlarından ayrılmaktadır. Yapıcı yaklaşımımızı sürdürerek, Google arama hizmetinin nasıl çalıştığına ilişkin yanlış anlamaları gidermek üzere Rekabet Kurumu ile çalışmaya devam edeceğiz.”

Google Türkiye’den bir ceza daha yedi: 196,7 milyon TLGüncel Google

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz