Google arama geçmişi temizleme yeni bir özellik alıyor!

Google arama geçmişini temizlemek isteyenlere yeni bir özellik sunuyor. Şirket, perşembe günü yaptığı açıklamada, mobil cihazlarda son 15 dakikalık arama geçmişinizi anında silmenizi sağlayan yeni bir gizlilik özelliği başlatacağını duyurdu.

Yeni seçenek, ilk olarak I/O 2021‘de diğer birçok arama ve Chrome iyileştirmesinin yanında ortaya çıktı ve şimdi herkesin kullanımına sunuluyor.

Google geçmişi son 15 dakikayı silme özelliği geliyor 

 

Özellik ilk olarak yakın tarihli bir blog gönderisinde karşımıza çıktı. Google, iOS’ta Google uygulaması için yeni bir gizlilik seçeneğini duyurdu. Cihazınızı başka biriyle paylaşmanız gerektiğinde son 15 dakikadaki Web ve uygulama etkinliği geçmişinizi hızlı bir şekilde temizlemenize olanak tanıyan bir “Son 15 dakikayı sil” seçeneğini getiriyor. Bu seçenek, profilinize dokunduğunuzda iOS’taki Google uygulamasında karşınıza çıkacak. 

Son 15 dakikalık arama geçmişinizi silme seçeneği şu anda yalnızca Google’ın iOS uygulamasında mevcut. Ancak bu yıl bitmeden Android cihazlara da gelecek. Masaüstünde, Google arama geçmişinizi silme silme seçenekleriniz, her üç, 18 veya 36 ayda bir otomatik olarak da yapılabiliyor. 

Google arama geçmişini daha kısa süreli ve anında silme özelliğinin gelmesi bazı kullanıcıların içini rahatlatabilir. Geçmişinizi manuel olarak silmek ya da sürekli ayarlarla uğraşmak istemiyorsanız 15 dakikada bir geçmiş temizleme özelliği sizin için oldukça kullanışlı olacaktır.

Yenilen 2021 Volkswagen Polo cüretkar fiyatları ile satışta! – TemmuzOtomobil Google Android iOS

İçeriği Paylaş:
İlginizi Çekebilir
Yorum Yapılmamış

Bu İçerik Yoruma Kapatılmıştır.

Yorum Yaz